Hoe stemde Noord in Rotterdam in 2018?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Liskwartier, Blijdorp, Bergpolder, Provenierswijk, Oude Noorden

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 34 stembureaus in Noord 22.250 geldige stemmen uitgebracht (9,6% van alle stemmen in Rotterdam). GROENLINKS werd hier de grootste met 16,8%. Vergeleken met heel Rotterdam scoorden GROENLINKS (+6,9 pp) en D66 (+4,8 pp) hier hoger en Leefbaar Rotterdam (−8,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GROENLINKS 3.735 16,8% 9,8% +6,9 pp
D66 3.273 14,7% 9,9% +4,8 pp
Leefbaar Rotterdam 2.651 11,9% 20,5% −8,6 pp
VVD 2.251 10,1% 10,7% −0,6 pp
PvdA 2.230 10,0% 9,7% +0,4 pp
DENK 1.532 6,9% 7,3% −0,5 pp
NIDA Rotterdam 1.361 6,1% 5,4% +0,7 pp
SP 1.134 5,1% 4,9% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 1.126 5,1% 3,5% +1,6 pp
Stadsinitiatief Rotterdam 622 2,8% 1,6% +1,2 pp
CDA 588 2,6% 4,7% −2,0 pp
ChristenUnie-SGP 526 2,4% 3,0% −0,7 pp
PVV 406 1,8% 3,5% −1,7 pp
50PLUS 388 1,7% 3,2% −1,4 pp
NRP 157 0,7% 0,6% +0,1 pp
Beweging Armoedebestrijding Rotterdam 98 0,4% 0,6% −0,2 pp
Jong Rotterdam 81 0,4% 0,5% −0,1 pp
JEZUS LEEFT 44 0,2% 0,3% −0,1 pp
UCF 42 0,2% 0,2% −0,0 pp
De Broederschapspartij 5 0,0% 0,0% −0,0 pp
Blanco en ongeldig285Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Noord

Andere wijken in Rotterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Rotterdam · Alle stembureaus