Hoe stemde Delfshaven in Rotterdam in 2018?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Nieuwe Westen, Middelland, Spangen, Tussendijken, Schiemond

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 36 stembureaus in Delfshaven 24.982 geldige stemmen uitgebracht (10,8% van alle stemmen in Rotterdam). DENK werd hier de grootste met 16,6%. Vergeleken met heel Rotterdam scoorden DENK (+9,3 pp) en NIDA Rotterdam (+5,1 pp) hier hoger en Leefbaar Rotterdam (−11,8 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
DENK 4.154 16,6% 7,3% +9,3 pp
GROENLINKS 3.683 14,7% 9,8% +4,9 pp
PvdA 2.711 10,9% 9,7% +1,2 pp
D66 2.688 10,8% 9,9% +0,8 pp
NIDA Rotterdam 2.621 10,5% 5,4% +5,1 pp
Leefbaar Rotterdam 2.167 8,7% 20,5% −11,8 pp
VVD 1.462 5,9% 10,7% −4,8 pp
SP 1.344 5,4% 4,9% +0,4 pp
Partij voor de Dieren 934 3,7% 3,5% +0,2 pp
ChristenUnie-SGP 673 2,7% 3,0% −0,3 pp
CDA 579 2,3% 4,7% −2,3 pp
Stadsinitiatief Rotterdam 518 2,1% 1,6% +0,4 pp
PVV 373 1,5% 3,5% −2,0 pp
50PLUS 364 1,5% 3,2% −1,7 pp
Beweging Armoedebestrijding Rotterdam 296 1,2% 0,6% +0,6 pp
NRP 144 0,6% 0,6% −0,0 pp
Jong Rotterdam 124 0,5% 0,5% +0,0 pp
UCF 93 0,4% 0,2% +0,1 pp
JEZUS LEEFT 48 0,2% 0,3% −0,1 pp
De Broederschapspartij 6 0,0% 0,0% −0,0 pp
Blanco en ongeldig510Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Delfshaven

Andere wijken in Rotterdam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Rotterdam · Alle stembureaus