Hoe stemde Herkenbosch in Roerdalen in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Herkenbosch 2.603 geldige stemmen uitgebracht (20,6% van alle stemmen in Roerdalen). PVV werd hier de grootste met 37,1%. Vergeleken met heel Roerdalen scoorden VVD (+1,5 pp) en D66 (+0,3 pp) hier hoger en PVV (−1,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 965 37,1% 38,4% −1,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 380 14,6% 14,6% +0,0 pp
VVD 378 14,5% 13,0% +1,5 pp
GroenLinks-PvdA 285 10,9% 10,9% +0,0 pp
BBB 132 5,1% 6,2% −1,1 pp
D66 98 3,8% 3,4% +0,3 pp
CDA 87 3,3% 3,0% +0,3 pp
SP 73 2,8% 3,1% −0,3 pp
Partij voor de Dieren 62 2,4% 1,5% +0,8 pp
Forum voor Democratie 49 1,9% 2,2% −0,3 pp
Volt 20 0,8% 0,7% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 17 0,7% 0,5% +0,1 pp
DENK 14 0,5% 0,4% +0,1 pp
JA21 14 0,5% 0,6% −0,1 pp
ChristenUnie 10 0,4% 0,4% +0,0 pp
50PLUS 8 0,3% 0,5% −0,2 pp
BIJ1 4 0,2% 0,1% +0,1 pp
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,0% +0,0 pp
SGP 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
PartijvdSport 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Herkenbosch

Andere wijken in Roerdalen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Roerdalen · Alle stembureaus