Hoe stemde Montfort in Roerdalen in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Montfort 2.053 geldige stemmen uitgebracht (16,2% van alle stemmen in Roerdalen). PVV werd hier de grootste met 42,9%. Vergeleken met heel Roerdalen scoorden PVV (+4,5 pp) en BBB (+3,2 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−3,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 880 | 42,9% | 38,4% | +4,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 278 | 13,5% | 14,6% | −1,0 pp |
| VVD | 254 | 12,4% | 13,0% | −0,6 pp |
| BBB | 193 | 9,4% | 6,2% | +3,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 144 | 7,0% | 10,9% | −3,9 pp |
| CDA | 76 | 3,7% | 3,0% | +0,7 pp |
| SP | 53 | 2,6% | 3,1% | −0,6 pp |
| D66 | 46 | 2,2% | 3,4% | −1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 35 | 1,7% | 2,2% | −0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 27 | 1,3% | 1,5% | −0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 15 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 14 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp |
| JA21 | 11 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp |
| Volt | 9 | 0,4% | 0,7% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 5 | 0,2% | 0,4% | −0,1 pp |
| DENK | 3 | 0,1% | 0,4% | −0,2 pp |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| SGP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Montfort
- Dorpshuis Montfort Montfort · 6065 AW · 1.263 stemmen · PVV 45%
- Zaal onder de Kerk Montfort · 6065 AS · 790 stemmen · PVV 39%
Andere wijken in Roerdalen
- Herkenbosch 2.603 stemmen · PVV 37%
- Posterholt 2.402 stemmen · PVV 41%
- Melick 2.256 stemmen · PVV 34%
- Sint Odiliënberg 2.056 stemmen · PVV 34%
- Vlodrop 1.269 stemmen · PVV 44%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.