Hoe stemde Herkenbosch in Roerdalen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Herkenbosch 2.587 geldige stemmen uitgebracht (20,1% van alle stemmen in Roerdalen). PVV werd hier de grootste met 29,3%. Vergeleken met heel Roerdalen scoorden VVD (+1,4 pp) en D66 (+0,9 pp) hier hoger en PVV (−1,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 758 29,3% 30,7% −1,4 pp
VVD 388 15,0% 13,6% +1,4 pp
CDA 352 13,6% 13,3% +0,3 pp
D66 323 12,5% 11,5% +0,9 pp
GroenLinks-PvdA 220 8,5% 8,4% +0,1 pp
JA21 166 6,4% 6,3% +0,1 pp
Forum voor Democratie 128 4,9% 5,3% −0,4 pp
BBB 64 2,5% 3,8% −1,3 pp
Partij voor de Dieren 51 2,0% 1,2% +0,8 pp
SP 42 1,6% 1,4% +0,2 pp
50PLUS 41 1,6% 2,0% −0,4 pp
Volt 20 0,8% 0,5% +0,2 pp
DENK 10 0,4% 0,5% −0,1 pp
NSC 7 0,3% 0,3% −0,1 pp
BVNL 6 0,2% 0,2% +0,0 pp
ChristenUnie 6 0,2% 0,3% −0,1 pp
LP 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
FNP 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
SGP 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 1 0,0% 0,2% −0,1 pp
BIJ1 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
DE LINIE 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Piratenpartij 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Herkenbosch

Andere wijken in Roerdalen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Roerdalen · Alle stembureaus