Stembureau Kunstgebouw (vm Chateau Blanc) in Rijswijk (2018)
Postcode 2289 BE · Wijk Vrijenban
Hier waren 757 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Rijswijk) en zijn 748 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 21,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 163 | 21,8% | 15,1% | +6,6 pp | 5,1% |
| D66 | 113 | 15,1% | 10,9% | +4,3 pp | 4,9% |
| VVD | 111 | 14,8% | 11,7% | +3,2 pp | 4,5% |
| BETER VOOR RIJSWIJK | 100 | 13,4% | 15,7% | −2,3 pp | 3,0% |
| PvdA | 77 | 10,3% | 6,3% | +4,0 pp | 5,8% |
| CDA | 50 | 6,7% | 8,9% | −2,2 pp | 2,7% |
| WIJ. | 48 | 6,4% | 10,8% | −4,4 pp | 2,1% |
| GR | 43 | 5,7% | 8,0% | −2,2 pp | 2,5% |
| Onafhankelijk Rijswijk | 24 | 3,2% | 5,2% | −2,0 pp | 2,2% |
| RijswijksBelang | 14 | 1,9% | 5,7% | −3,8 pp | 1,2% |
| LP | 4 | 0,5% | 1,6% | −1,1 pp | 1,2% |
| PSCC | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,3% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rijswijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marloes Borsboom e/v Turabaz (GROENLINKS) · 113 stemmen · 15,1% van alle stemmen hier
- Coen Sleddering (VVD) · 76 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Constantijn Dolmans (D66) · 57 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Eddy Braam (BETER VOOR RIJSWIJK) · 47 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Johanna Besteman-de Vries (CDA) · 35 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Martine Koopman (D66) · 33 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Andy Kooy (PvdA) · 31 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ronald van der Meij (GR) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jasper van Buul (BETER VOOR RIJSWIJK) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Björn Lugthart (WIJ.) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Wil van Nunen (PvdA) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Larissa Bentvelzen (BETER VOOR RIJSWIJK) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Marieke Alberts (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rob Korbijn (Onafhankelijk Rijswijk) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Caroline de Mooij (VVD) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,6 pp meer dan gemiddeld in Rijswijk.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 32 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Rijswijk en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Rijswijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 688 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 69 |
| Toegelaten kiezers | 757 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 758 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,3%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,32% van de stembiljetten, tegen 0,96% in Rijswijk en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rijswijk
- speeltuinvereniging Inter Amicos 777 stemmen · GROENLINKS 16%
- Gemeentehuis 702 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 16%
- Dienstencentrum Het Oude Raadhuis 789 stemmen · GROENLINKS 23%
- Belvédère Rijswijk 694 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 22%
- sportcentrum De Schilp 804 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 20%
- Het Kristal (vh Shalomschool) 668 stemmen · WIJ. 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.