Hoe stemde Vrijenban in Rijswijk in 2018?
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 1 stembureaus in Vrijenban 748 geldige stemmen uitgebracht (3,5% van alle stemmen in Rijswijk). GROENLINKS werd hier de grootste met 21,8%. Vergeleken met heel Rijswijk scoorden GROENLINKS (+6,6 pp) en D66 (+4,3 pp) hier hoger en WIJ. (−4,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 163 | 21,8% | 15,1% | +6,6 pp |
| D66 | 113 | 15,1% | 10,9% | +4,3 pp |
| VVD | 111 | 14,8% | 11,7% | +3,2 pp |
| BETER VOOR RIJSWIJK | 100 | 13,4% | 15,7% | −2,3 pp |
| PvdA | 77 | 10,3% | 6,3% | +4,0 pp |
| CDA | 50 | 6,7% | 8,9% | −2,2 pp |
| WIJ. | 48 | 6,4% | 10,8% | −4,4 pp |
| GR | 43 | 5,7% | 8,0% | −2,2 pp |
| Onafhankelijk Rijswijk | 24 | 3,2% | 5,2% | −2,0 pp |
| RijswijksBelang | 14 | 1,9% | 5,7% | −3,8 pp |
| LP | 4 | 0,5% | 1,6% | −1,1 pp |
| PSCC | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Blanco en ongeldig | 10 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Vrijenban
- Kunstgebouw (vm Chateau Blanc) Vrijenban · 2289 BE · 748 stemmen · GROENLINKS 22%
Andere wijken in Rijswijk
- Oud-Rijswijk 4.269 stemmen · GROENLINKS 20%
- Hoekpolder 3.473 stemmen · WIJ. 19%
- Kleurenbuurt 3.316 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 17%
- Strijp 3.316 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 19%
- Leeuwendaal 2.277 stemmen · GROENLINKS 23%
- Te Werve 1.499 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 17%
- Sion 1.235 stemmen · GROENLINKS 22%
- Muziekbuurt 1.117 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.