Stembureau Het Kristal (vh Shalomschool) in Rijswijk (2018)
Postcode 2286 GE · Wijk Hoekpolder
Hier waren 673 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Rijswijk) en zijn 668 geldige stemmen uitgebracht. WIJ. werd hier de grootste met 24,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| WIJ. | 165 | 24,7% | 10,8% | +13,9 pp | 7,2% |
| BETER VOOR RIJSWIJK | 144 | 21,6% | 15,7% | +5,9 pp | 4,3% |
| RijswijksBelang | 62 | 9,3% | 5,7% | +3,6 pp | 5,1% |
| CDA | 60 | 9,0% | 8,9% | +0,1 pp | 3,2% |
| GROENLINKS | 48 | 7,2% | 15,1% | −8,0 pp | 1,5% |
| GR | 41 | 6,1% | 8,0% | −1,8 pp | 2,4% |
| Onafhankelijk Rijswijk | 41 | 6,1% | 5,2% | +0,9 pp | 3,7% |
| PvdA | 37 | 5,5% | 6,3% | −0,8 pp | 2,8% |
| D66 | 28 | 4,2% | 10,9% | −6,7 pp | 1,2% |
| VVD | 26 | 3,9% | 11,7% | −7,8 pp | 1,1% |
| LP | 13 | 1,9% | 1,6% | +0,3 pp | 3,8% |
| PSCC | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 6,8% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rijswijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eddy Braam (BETER VOOR RIJSWIJK) · 82 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Björn Lugthart (WIJ.) · 68 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Mohamed El Majjaoui (WIJ.) · 54 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Johanna Besteman-de Vries (CDA) · 48 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Marloes Borsboom e/v Turabaz (GROENLINKS) · 40 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Ronald van der Meij (GR) · 29 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Larissa Bentvelzen (BETER VOOR RIJSWIJK) · 29 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Marc Weterings (RijswijksBelang) · 27 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Andy Kooy (PvdA) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Constantijn Dolmans (D66) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Rob Korbijn (Onafhankelijk Rijswijk) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dick Jense (Onafhankelijk Rijswijk) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Romy de Man (Onafhankelijk Rijswijk) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Jeroen Weber (LP) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Nel Dame (RijswijksBelang) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: WIJ. haalde hier +13,9 pp meer dan gemiddeld in Rijswijk.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 32 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Rijswijk en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Rijswijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 593 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 673 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 672 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,6%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,60% van de stembiljetten, tegen 0,96% in Rijswijk en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rijswijk
- Belvédère Rijswijk 694 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 22%
- Petrusschool 651 stemmen · WIJ. 23%
- Gemeentehuis 702 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 16%
- Groepswonen voor ouderen 617 stemmen · BETER VOOR RIJSWIJK 22%
- Kunstgebouw (vm Chateau Blanc) 748 stemmen · GROENLINKS 22%
- Amateurspalet 559 stemmen · GROENLINKS 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.