Hoe stemde Reusel in Reusel-De Mierden in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Reusel 5.382 geldige stemmen uitgebracht (63,7% van alle stemmen in Reusel-De Mierden). PVV werd hier de grootste met 31,6%. Vergeleken met heel Reusel-De Mierden scoorden PVV (+3,1 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,6 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−1,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.702 | 31,6% | 28,5% | +3,1 pp |
| VVD | 921 | 17,1% | 17,8% | −0,7 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 752 | 14,0% | 13,4% | +0,6 pp |
| BBB | 564 | 10,5% | 11,6% | −1,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 379 | 7,0% | 8,1% | −1,1 pp |
| CDA | 254 | 4,7% | 4,8% | −0,1 pp |
| D66 | 233 | 4,3% | 4,8% | −0,5 pp |
| SP | 203 | 3,8% | 3,8% | +0,0 pp |
| Forum voor Democratie | 94 | 1,7% | 1,7% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 52 | 1,0% | 0,8% | +0,1 pp |
| Volt | 51 | 0,9% | 1,1% | −0,1 pp |
| JA21 | 50 | 0,9% | 0,8% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 45 | 0,8% | 1,2% | −0,3 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 35 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp |
| DENK | 9 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 9 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| SGP | 7 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Reusel
- Gemeentehuis Reusel · 5541 KB · 1.495 stemmen · PVV 32%
- Ontmoetingscentrum D'n Aachterum Reusel · 5541 BZ · 1.413 stemmen · PVV 28%
- Sporthal Reusel Reusel · 5541 RW · 1.286 stemmen · PVV 33%
- Restaurant De Wekker Reusel · 5541 CV · 1.188 stemmen · PVV 33%
Andere wijken in Reusel-De Mierden
- Hooge Mierde 1.263 stemmen · PVV 24%
- Lage Mierde 1.215 stemmen · PVV 24%
- Hulsel 585 stemmen · PVV 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.