Hoe stemde Lage Mierde in Reusel-De Mierden in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Lage Mierde 1.215 geldige stemmen uitgebracht (14,4% van alle stemmen in Reusel-De Mierden). PVV werd hier de grootste met 23,5%. Vergeleken met heel Reusel-De Mierden scoorden D66 (+1,9 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,8 pp) hier hoger en PVV (−5,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 286 | 23,5% | 28,5% | −5,0 pp |
| VVD | 235 | 19,3% | 17,8% | +1,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 159 | 13,1% | 13,4% | −0,3 pp |
| BBB | 126 | 10,4% | 11,6% | −1,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 121 | 10,0% | 8,1% | +1,8 pp |
| D66 | 81 | 6,7% | 4,8% | +1,9 pp |
| SP | 61 | 5,0% | 3,8% | +1,3 pp |
| CDA | 50 | 4,1% | 4,8% | −0,7 pp |
| Volt | 22 | 1,8% | 1,1% | +0,7 pp |
| Forum voor Democratie | 19 | 1,6% | 1,7% | −0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 17 | 1,4% | 1,2% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 10 | 0,8% | 0,8% | −0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 6 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp |
| JA21 | 6 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp |
| DENK | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp |
| Splinter | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Lage Mierde
- Gemeenschapshuis De Ster Lage Mierde · 5094 GN · 1.215 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Reusel-De Mierden
- Reusel 5.382 stemmen · PVV 32%
- Hooge Mierde 1.263 stemmen · PVV 24%
- Hulsel 585 stemmen · PVV 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.