Hoe stemde Hooge Mierde in Reusel-De Mierden in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Hooge Mierde 1.263 geldige stemmen uitgebracht (15,0% van alle stemmen in Reusel-De Mierden). PVV werd hier de grootste met 23,6%. Vergeleken met heel Reusel-De Mierden scoorden BBB (+4,3 pp) en GroenLinks-PvdA (+2,0 pp) hier hoger en PVV (−5,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 298 | 23,6% | 28,5% | −5,0 pp |
| VVD | 226 | 17,9% | 17,8% | +0,1 pp |
| BBB | 201 | 15,9% | 11,6% | +4,3 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 145 | 11,5% | 13,4% | −1,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 128 | 10,1% | 8,1% | +2,0 pp |
| CDA | 73 | 5,8% | 4,8% | +1,0 pp |
| D66 | 63 | 5,0% | 4,8% | +0,2 pp |
| SP | 33 | 2,6% | 3,8% | −1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 29 | 2,3% | 1,7% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 25 | 2,0% | 1,2% | +0,8 pp |
| Volt | 11 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 0,7% | 0,7% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 7 | 0,6% | 0,8% | −0,3 pp |
| JA21 | 6 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Hooge Mierde
- Gemeenschapshuis De Schakel Hooge Mierde · 5095 AG · 1.263 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Reusel-De Mierden
- Reusel 5.382 stemmen · PVV 32%
- Lage Mierde 1.215 stemmen · PVV 24%
- Hulsel 585 stemmen · PVV 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.