Uitslag per stembureau in Raalte (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Raalte 23 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 8,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 21%.
Bekijk de uitslag per wijk in Raalte
Wat valt op
- 7 van de 23 stembureaus (30%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,70% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis 8,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel stembureau Station Raalte 1,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Sporthal Hoogerheyne Lokaal Alternatief +27,2 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Helpende Handen 1,6% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Helpende Handen | 543 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,6%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis 8101 AC | 1.495 | 8,1% | 1.482 | #1 · 8,1% | 0,0220% | Gemeentebelangen (22%) | Lokaal Alternatief −6,7 procentpunt | 14 (0,9%) | +1 |
| Sporthal Hoogerheyne 8141 HN | 1.254 | 6,8% | 1.244 | #2 · 6,8% | 0,0184% | Lokaal Alternatief (35%) | Lokaal Alternatief +27,2 procentpunt | 9 (0,7%) | −1 |
| Obs De Vogelaar 8103 EA | 1.218 | 6,6% | 1.212 | #3 · 6,6% | 0,0180% | BurgerBelangen (22%) | CDA −8,7 procentpunt | 6 (0,5%) | 0 |
| Gemeenschapscentrum Elckerlyc 8105 AR | 1.193 | 6,4% | 1.185 | #4 · 6,4% | 0,0176% | CDA (41%) | CDA +20,3 procentpunt | 8 (0,7%) | 0 |
| Dorpshuus Heino 8141 GA | 1.191 | 6,4% | 1.183 | #5 · 6,4% | 0,0175% | Lokaal Alternatief (32%) | Lokaal Alternatief +24,6 procentpunt | 6 (0,5%) | −2 |
| Kulturhus Trefpunt 8111 AD | 1.101 | 5,9% | 1.095 | #6 · 6,0% | 0,0162% | Gemeentebelangen (48%) | Gemeentebelangen +23,0 procentpunt | 3 (0,3%) | −3 |
| De Noaber - Schuilenburg 8103 RB | 976 | 5,3% | 967 | #7 · 5,3% | 0,0143% | BurgerBelangen (26%) | VVD +10,1 procentpunt | 9 (0,9%) | 0 |
| Woonzorglocatie Het Wooldhuis 8141 RV | 931 | 5,0% | 922 | #8 · 5,0% | 0,0137% | Lokaal Alternatief (31%) | Lokaal Alternatief +24,1 procentpunt | 9 (1,0%) | 0 |
| Woonzorglocatie De Hartkamp 8101 EN | 920 | 5,0% | 913 | #9 · 5,0% | 0,0135% | Gemeentebelangen (25%) | Lokaal Alternatief −6,8 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| ZGR Swaenewoerd 8102 BE | 878 | 4,7% | 867 | #10 · 4,7% | 0,0128% | CDA (23%) | Lokaal Alternatief −6,7 procentpunt | 10 (1,1%) | −1 |
| KBS De Rietkraag 8103 BM | 858 | 4,6% | 852 | #11 · 4,6% | 0,0126% | Gemeentebelangen (23%) | BurgerBelangen +6,2 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Adficount Salland B.V. 8102 KE | 824 | 4,4% | 821 | #12 · 4,5% | 0,0122% | Gemeentebelangen (23%) | Lokaal Alternatief −6,6 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| ZGR Stevenskamp 8111 AR | 779 | 4,2% | 774 | #13 · 4,2% | 0,0115% | Gemeentebelangen (52%) | Gemeentebelangen +26,8 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Gemeenschapscentrum De Schalm 8106 AD | 764 | 4,1% | 762 | #14 · 4,1% | 0,0113% | BurgerBelangen (26%) | VVD +12,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Café De Hoppe 8107 AD | 661 | 3,6% | 660 | #15 · 3,6% | 0,0098% | CDA (36%) | CDA +15,0 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| KBS De Bolster 8102 JH | 634 | 3,4% | 625 | #16 · 3,4% | 0,0093% | Gemeentebelangen (23%) | Lokaal Alternatief −6,1 procentpunt | 7 (1,1%) | −2 |
| MFA De Belte 8112 AD | 611 | 3,3% | 604 | #17 · 3,3% | 0,0089% | Gemeentebelangen (51%) | Gemeentebelangen +25,6 procentpunt | 7 (1,1%) | 0 |
| Helpende Handen 8101 PP | 552 | 3,0% | 543 | #18 · 3,0% | 0,0080% | Gemeentebelangen (21%) | Lokaal Alternatief −6,8 procentpunt | 9 (1,6%) | 0 |
| De Veldhoek restaurant - zalen 8141 PS | 484 | 2,6% | 486 | #19 · 2,6% | 0,0072% | CDA (23%) | Lokaal Alternatief +12,0 procentpunt | 1 (0,2%) | +3 |
| Dorpshuis het Trefpunt 8055 PZ | 358 | 1,9% | 356 | #20 · 1,9% | 0,0053% | BurgerBelangen (36%) | BurgerBelangen +18,9 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Landstede MBO 8101 AB | 328 | 1,8% | 326 | #21 · 1,8% | 0,0048% | Gemeentebelangen (21%) | VVD +8,9 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Dorpshuis Lierderholthuis 8144 RG | 282 | 1,5% | 280 | #22 · 1,5% | 0,0041% | Gemeentebelangen (33%) | VVD −8,7 procentpunt | 2 (0,7%) | 0 |
| Mobiel stembureau Station Raalte 8102 WZ | 239 | 1,3% | 237 | #23 · 1,3% | 0,0035% | VVD (20%) | Gemeentebelangen −12,4 procentpunt | 2 (0,8%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Raalte dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Raalte per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.