Stembureau De Noaber - Schuilenburg in Raalte (2018)
Postcode 8103 RB · Wijk Raalte
Hier waren 976 kiezers toegelaten (5,3% van alle toegelaten kiezers in Raalte) en zijn 967 geldige stemmen uitgebracht. BurgerBelangen werd hier de grootste met 25,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BurgerBelangen | 249 | 25,7% | 16,8% | +8,9 pp | 8,1% |
| VVD | 216 | 22,3% | 12,3% | +10,1 pp | 9,6% |
| Gemeentebelangen | 174 | 18,0% | 25,0% | −7,0 pp | 3,8% |
| CDA | 156 | 16,1% | 20,6% | −4,4 pp | 4,1% |
| D66 | 53 | 5,5% | 4,2% | +1,3 pp | 6,8% |
| GROENLINKS | 49 | 5,1% | 4,9% | +0,2 pp | 5,5% |
| PvdA | 40 | 4,1% | 4,2% | −0,0 pp | 5,2% |
| SP | 12 | 1,2% | 2,5% | −1,3 pp | 2,6% |
| Raalte Natuurlijk | 10 | 1,0% | 2,2% | −1,1 pp | 2,5% |
| Lokaal Alternatief | 8 | 0,8% | 7,4% | −6,5 pp | 0,6% |
| Blanco | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Raalte, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ben Nijboer (BurgerBelangen) · 125 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
- Wout Wagenmans (Gemeentebelangen) · 82 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Alexander Kreule (VVD) · 67 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Guus Temmink (CDA) · 62 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Willy Westenenk (VVD) · 46 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Sylvia van der Heide-van der Kolk (BurgerBelangen) · 41 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Bert Terlouw (D66) · 38 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Frank Niens (Gemeentebelangen) · 35 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Ralph Mulders (GROENLINKS) · 30 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Emiel Gerner (VVD) · 29 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Arie van der Wilt (PvdA) · 28 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Aaltje Booijink-Jonkman (CDA) · 25 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Joris Bongertman (BurgerBelangen) · 24 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ruben van der Woude (CDA) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dennis Melenhorst (VVD) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +10,1 pp meer dan gemiddeld in Raalte.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 23 stembureaus: 5,3% van alle geldige stemmen in Raalte en 0,0143% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 19 stemmen in Raalte komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 895 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 81 |
| Toegelaten kiezers | 976 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 976 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,92% van de stembiljetten, tegen 0,70% in Raalte en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Raalte
- Kulturhus Trefpunt 1.095 stemmen · Gemeentebelangen 48%
- Woonzorglocatie Het Wooldhuis 922 stemmen · Lokaal Alternatief 31%
- Dorpshuus Heino 1.183 stemmen · Lokaal Alternatief 32%
- Woonzorglocatie De Hartkamp 913 stemmen · Gemeentebelangen 25%
- Gemeenschapscentrum Elckerlyc 1.185 stemmen · CDA 41%
- ZGR Swaenewoerd 867 stemmen · CDA 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.