Uitslag per stembureau in Pijnacker-Nootdorp

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Pijnacker-Nootdorp 26 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 59,3%. Het zwaarste stembureau, Buurt & Zo (bibliotheek Oostland), leverde 5,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 16%.

Wat valt op

  • 5 van de 26 stembureaus (19%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,44% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Buurt & Zo (bibliotheek Oostland) 2641 HK 1.536 5,8% 1.528 #1 · 5,8% 0,0200% Eerlijk Alternatief (29%) Eerlijk Alternatief +5,2 procentpunt 8 (0,5%) 0
Parochiehuis 2631 CL 1.389 5,2% 1.381 #2 · 5,2% 0,0181% Eerlijk Alternatief (19%) VVD +5,4 procentpunt 10 (0,7%) +2
Sporthal 's-Gravenhout 2631 PT 1.371 5,1% 1.368 #3 · 5,2% 0,0179% Eerlijk Alternatief (21%) VVD +8,5 procentpunt 2 (0,1%) −1
Gymzaal Daltonschool De Tweemaster 2641 MM 1.352 5,1% 1.345 #4 · 5,1% 0,0176% D66 (21%) D66 +6,9 procentpunt 6 (0,4%) −1
Gemeentekantoor Pijnacker 2641 ED 1.341 5,0% 1.329 #5 · 5,0% 0,0174% Eerlijk Alternatief (29%) Eerlijk Alternatief +5,0 procentpunt 12 (0,9%) 0
Welzijnscentrum Keijzershof 2643 HD 1.318 4,9% 1.308 #6 · 4,9% 0,0171% Eerlijk Alternatief (23%) Forum voor Democratie +5,0 procentpunt 10 (0,8%) 0
Sporthal Emerald 2645 HH 1.309 4,9% 1.305 #7 · 4,9% 0,0171% D66 (19%) Eerlijk Alternatief −4,9 procentpunt 4 (0,3%) 0
Sporthal Emerald 2645 HH 1.297 4,9% 1.291 #8 · 4,9% 0,0169% D66 (18%) Eerlijk Alternatief −7,9 procentpunt 6 (0,5%) 0
Hoge Noord (gymzaal) 2641 CA 1.219 4,6% 1.212 #9 · 4,6% 0,0159% Eerlijk Alternatief (29%) Eerlijk Alternatief +5,6 procentpunt 6 (0,5%) −1
Sporthal 't Baken 2641 JN 1.193 4,5% 1.191 #10 · 4,5% 0,0156% Eerlijk Alternatief (26%) Forum voor Democratie −3,2 procentpunt 2 (0,2%) 0
Gymzaal Goudenregen 2641 AV 1.172 4,4% 1.168 #11 · 4,4% 0,0153% Eerlijk Alternatief (32%) Eerlijk Alternatief +8,3 procentpunt 4 (0,3%) 0
Sporthal 's-Gravenhout 2631 PT 1.121 4,2% 1.121 #12 · 4,2% 0,0147% Eerlijk Alternatief (21%) VVD +6,7 procentpunt 2 (0,2%) +2
Nové Kerkelijk centrum 2631 CR 1.090 4,1% 1.082 #13 · 4,1% 0,0142% Eerlijk Alternatief (25%) D66 −2,6 procentpunt 8 (0,7%) 0
Speellokaal Keizerskroon 2643 MC 965 3,6% 963 #14 · 3,6% 0,0126% Eerlijk Alternatief (23%) D66 +7,1 procentpunt 2 (0,2%) 0
Ontmoetingskerk 2642 RA 952 3,6% 948 #15 · 3,6% 0,0124% Eerlijk Alternatief (30%) Eerlijk Alternatief +5,7 procentpunt 4 (0,4%) 0
Kerkgebouw Delfgauw 2645 BD 941 3,5% 934 #16 · 3,5% 0,0122% Eerlijk Alternatief (17%) Eerlijk Alternatief −6,8 procentpunt 7 (0,7%) 0
Kerkgebouw Delfgauw 2645 BD 897 3,4% 894 #17 · 3,4% 0,0117% Eerlijk Alternatief (16%) Eerlijk Alternatief −8,0 procentpunt 3 (0,3%) 0
Wijkcentrum Tolhek 2642 JK 885 3,3% 881 #18 · 3,3% 0,0115% Eerlijk Alternatief (29%) Eerlijk Alternatief +5,5 procentpunt 4 (0,5%) 0
Ontmoetingskerk 2642 RA 848 3,2% 847 #19 · 3,2% 0,0111% Eerlijk Alternatief (33%) Eerlijk Alternatief +8,8 procentpunt 1 (0,1%) 0
Woonzorgcentrum Veenhage 2631 GC 825 3,1% 825 #20 · 3,1% 0,0108% Eerlijk Alternatief (27%) D66 −4,8 procentpunt 0 (0,0%) 0
Nové Kerkelijk centrum 2631 CR 778 2,9% 777 #21 · 2,9% 0,0102% Eerlijk Alternatief (24%) VVD −1,0 procentpunt 1 (0,1%) 0
Wijkcentrum Tolhek 2642 JK 648 2,4% 648 #22 · 2,4% 0,0085% Eerlijk Alternatief (25%) D66 +2,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Jan Janssen Sporthal 2631 GA 629 2,4% 625 #23 · 2,4% 0,0082% Eerlijk Alternatief (21%) Progressief PN / GROENLINKS / P.v.d.A. −3,0 procentpunt 4 (0,6%) 0
Jan Janssen sporthal 2631 GA 614 2,3% 611 #24 · 2,3% 0,0080% Eerlijk Alternatief (24%) CDA −5,0 procentpunt 3 (0,5%) 0
Gemeentewerf 2641 KS 514 1,9% 510 #25 · 1,9% 0,0067% Eerlijk Alternatief (29%) VVD +8,8 procentpunt 4 (0,8%) 0
Buurtcentrum Het Oude Laarsje 2641 NS 453 1,7% 449 #26 · 1,7% 0,0059% CDA (43%) CDA +30,5 procentpunt 4 (0,9%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Pijnacker-Nootdorp dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Pijnacker-Nootdorp per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.