Stembureau Sporthal Emerald in Pijnacker-Nootdorp
Postcode 2645 HH · Wijk Delfgauw
Hier waren 1.309 kiezers toegelaten (4,9% van alle toegelaten kiezers in Pijnacker-Nootdorp) en zijn 1.305 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 253 | 19,4% | 14,6% | +4,8 pp | 6,5% |
| Eerlijk Alternatief | 247 | 18,9% | 23,9% | −4,9 pp | 3,9% |
| Progressief PN / GROENLINKS / P.v.d.A. | 207 | 15,9% | 12,0% | +3,9 pp | 6,5% |
| CDA | 145 | 11,1% | 12,2% | −1,1 pp | 4,5% |
| Trots Pijnacker-Nootdorp | 140 | 10,7% | 7,2% | +3,5 pp | 7,3% |
| VVD | 107 | 8,2% | 11,8% | −3,6 pp | 3,4% |
| Forum voor Democratie | 79 | 6,1% | 7,9% | −1,8 pp | 3,8% |
| Partij voor de Dieren | 52 | 4,0% | 3,5% | +0,5 pp | 5,6% |
| PNV | 37 | 2,8% | 3,9% | −1,1 pp | 3,6% |
| ChristenUnie-SGP | 34 | 2,6% | 2,7% | −0,1 pp | 4,8% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 4 | 0,3% | 0,4% | −0,0 pp | 4,3% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Pijnacker-Nootdorp, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hanneke van de Gevel (Eerlijk Alternatief) · 129 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Barend van de Kraats (D66) · 129 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Marieke van Bijnen (Progressief PN / GROENLINKS / P.v.d.A.) · 104 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Erwin Stoelinga (Trots Pijnacker-Nootdorp) · 80 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Bart van Straten (VVD) · 52 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Janno Meijer (CDA) · 48 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Ewald Kegel (Forum voor Democratie) · 43 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Vera Naber (D66) · 37 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Matthijs Feenstra (Trots Pijnacker-Nootdorp) · 36 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Geeta Bholanath (D66) · 35 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Carla van Viegen (Partij voor de Dieren) · 32 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Thomas de Koning (Forum voor Democratie) · 30 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rogier van Aken (CDA) · 26 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Pieter Eijgenraam (Eerlijk Alternatief) · 24 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jerney Jansen (CDA) · 24 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Eerlijk Alternatief haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Pijnacker-Nootdorp.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 26 stembureaus: 4,9% van alle geldige stemmen in Pijnacker-Nootdorp en 0,0171% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Pijnacker-Nootdorp komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.165 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 144 |
| Toegelaten kiezers | 1.309 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.309 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,31% van de stembiljetten, tegen 0,44% in Pijnacker-Nootdorp en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Pijnacker-Nootdorp
- Welzijnscentrum Keijzershof 1.308 stemmen · Eerlijk Alternatief 23%
- Sporthal Emerald 1.291 stemmen · D66 18%
- Gemeentekantoor Pijnacker 1.329 stemmen · Eerlijk Alternatief 29%
- Hoge Noord (gymzaal) 1.212 stemmen · Eerlijk Alternatief 29%
- Gymzaal Daltonschool De Tweemaster 1.345 stemmen · D66 21%
- Sporthal 't Baken 1.191 stemmen · Eerlijk Alternatief 26%
Alle stembureaus in Pijnacker-Nootdorp
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.