Hoe stemde Kraaihoek in Papendrecht in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Kraaihoek Zuid, Kraaihoek Noord
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Kraaihoek 2.884 geldige stemmen uitgebracht (14,6% van alle stemmen in Papendrecht). PVV werd hier de grootste met 21,4%. Vergeleken met heel Papendrecht scoorden PVV (+2,2 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,2 pp) hier hoger en VVD (−4,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 616 | 21,4% | 19,2% | +2,2 pp |
| CDA | 408 | 14,1% | 13,6% | +0,6 pp |
| D66 | 326 | 11,3% | 13,4% | −2,1 pp |
| VVD | 308 | 10,7% | 14,7% | −4,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 243 | 8,4% | 7,2% | +1,2 pp |
| JA21 | 181 | 6,3% | 8,1% | −1,8 pp |
| Forum voor Democratie | 167 | 5,8% | 5,3% | +0,5 pp |
| SGP | 162 | 5,6% | 5,1% | +0,6 pp |
| ChristenUnie | 134 | 4,6% | 3,8% | +0,8 pp |
| DENK | 97 | 3,4% | 1,9% | +1,5 pp |
| 50PLUS | 62 | 2,1% | 2,2% | −0,0 pp |
| BBB | 52 | 1,8% | 1,5% | +0,3 pp |
| SP | 42 | 1,5% | 1,3% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 34 | 1,2% | 1,3% | −0,1 pp |
| NSC | 12 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| BVNL | 12 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp |
| Volt | 9 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 8 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Kraaihoek
- Morgensterkerk Kraaihoek Zuid · 3353 VD · 1.365 stemmen · PVV 20%
- Speeltuin de Zonnebloem Kraaihoek Noord · 3353 EA · 924 stemmen · PVV 24%
- KC Oranje Nassau Kraaihoek Zuid · 3353 AT · 595 stemmen · PVV 20%
Andere wijken in Papendrecht
- Westpolder 6.242 stemmen · PVV 20%
- Wilgendonk 3.634 stemmen · PVV 20%
- Molenvliet 2.160 stemmen · PVV 18%
- Middenpolder 1.300 stemmen · PVV 17%
- De Kooy-Oosteind 934 stemmen · CDA 18%
- Oostpolder 835 stemmen · VVD 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.