Hoe stemde Beetsterzwaag in Opsterland in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Beetsterzwaag-Skeakel, Beetsterzwaag-Centrum

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Beetsterzwaag 2.568 geldige stemmen uitgebracht (13,0% van alle stemmen in Opsterland). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,2%. Vergeleken met heel Opsterland scoorden GroenLinks-PvdA (+8,1 pp) en D66 (+3,7 pp) hier hoger en PVV (−8,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 570 22,2% 14,1% +8,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 401 15,6% 15,5% +0,1 pp
PVV 372 14,5% 23,1% −8,6 pp
VVD 362 14,1% 10,5% +3,6 pp
D66 208 8,1% 4,4% +3,7 pp
CDA 156 6,1% 4,8% +1,3 pp
BBB 138 5,4% 10,8% −5,4 pp
SP 107 4,2% 3,7% +0,4 pp
ChristenUnie 61 2,4% 4,1% −1,7 pp
Forum voor Democratie 48 1,9% 2,6% −0,7 pp
Partij voor de Dieren 47 1,8% 1,6% +0,2 pp
Volt 29 1,1% 0,8% +0,3 pp
BVNL / Groep Van Haga 20 0,8% 1,1% −0,3 pp
SGP 18 0,7% 1,6% −0,9 pp
JA21 12 0,5% 0,5% +0,0 pp
50PLUS 8 0,3% 0,4% −0,1 pp
LP 3 0,1% 0,0% +0,1 pp
BIJ1 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
DENK 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Beetsterzwaag

Andere wijken in Opsterland

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Opsterland · Alle stembureaus