Hoe stemde Gorredijk in Opsterland in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Gorredijk-Centrum, Gorredijk-Groene Long, Gorredijk-Miente

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Gorredijk 4.739 geldige stemmen uitgebracht (24,0% van alle stemmen in Opsterland). PVV werd hier de grootste met 27,9%. Vergeleken met heel Opsterland scoorden PVV (+4,9 pp) en VVD (+1,2 pp) hier hoger en BBB (−3,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 1.323 27,9% 23,1% +4,9 pp
Nieuw Sociaal Contract 729 15,4% 15,5% −0,1 pp
GroenLinks-PvdA 705 14,9% 14,1% +0,8 pp
VVD 556 11,7% 10,5% +1,2 pp
BBB 364 7,7% 10,8% −3,1 pp
D66 230 4,9% 4,4% +0,4 pp
SP 222 4,7% 3,7% +0,9 pp
CDA 159 3,4% 4,8% −1,4 pp
Forum voor Democratie 131 2,8% 2,6% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 72 1,5% 1,6% −0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 55 1,2% 1,1% +0,1 pp
ChristenUnie 54 1,1% 4,1% −2,9 pp
Volt 39 0,8% 0,8% +0,0 pp
50PLUS 28 0,6% 0,4% +0,2 pp
JA21 21 0,4% 0,5% −0,0 pp
SGP 18 0,4% 1,6% −1,2 pp
DENK 12 0,3% 0,1% +0,2 pp
Splinter 6 0,1% 0,1% +0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 4 0,1% 0,0% +0,0 pp
BIJ1 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,0% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Gorredijk

Andere wijken in Opsterland

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Opsterland · Alle stembureaus