Stembureau Beetsterzwaag, Dorpshuis in Opsterland (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 9244 CH · Wijk Beetsterzwaag

Hier zijn 1.418 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 330 23,3% 14,1% +9,2 pp 11,8%
Nieuw Sociaal Contract 234 16,5% 15,5% +1,0 pp 7,6%
PVV 196 13,8% 23,1% −9,2 pp 4,3%
VVD 192 13,5% 10,5% +3,0 pp 9,2%
D66 104 7,3% 4,4% +2,9 pp 11,9%
CDA 93 6,6% 4,8% +1,8 pp 9,8%
BBB 77 5,4% 10,8% −5,4 pp 3,6%
SP 61 4,3% 3,7% +0,6 pp 8,2%
ChristenUnie 29 2,0% 4,1% −2,0 pp 3,6%
Forum voor Democratie 29 2,0% 2,6% −0,5 pp 5,7%
Partij voor de Dieren 20 1,4% 1,6% −0,2 pp 6,4%
Volt 15 1,1% 0,8% +0,3 pp 9,5%
BVNL / Groep Van Haga 13 0,9% 1,1% −0,2 pp 6,0%
SGP 10 0,7% 1,6% −0,9 pp 3,2%
JA21 6 0,4% 0,5% −0,0 pp 6,7%
50PLUS 3 0,2% 0,4% −0,2 pp 4,0%
BIJ1 2 0,1% 0,1% +0,1 pp 13,3%
LP 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 12,5%
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,0% +0,1 pp 25,0%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 6,7%
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 12,5%
DENK 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Opsterland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −9,2 pp minder dan gemiddeld in Opsterland.
  • Qua gewicht is dit het 3e van de 19 stembureaus: 7,2% van alle geldige stemmen in Opsterland en 0,0138% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Opsterland komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Opsterland

Alle stembureaus in Opsterland

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.