Hoe stemde Donkerbroek in Ooststellingwerf in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Donkerbroek-Zuid
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Donkerbroek 1.288 geldige stemmen uitgebracht (7,6% van alle stemmen in Ooststellingwerf). PVV werd hier de grootste met 24,5%. Vergeleken met heel Ooststellingwerf scoorden Nieuw Sociaal Contract (+2,6 pp) en BBB (+1,1 pp) hier hoger en PVV (−2,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 315 | 24,5% | 27,0% | −2,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 230 | 17,9% | 15,2% | +2,6 pp |
| BBB | 181 | 14,1% | 13,0% | +1,1 pp |
| VVD | 139 | 10,8% | 10,4% | +0,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 139 | 10,8% | 12,4% | −1,7 pp |
| CDA | 63 | 4,9% | 4,1% | +0,8 pp |
| D66 | 50 | 3,9% | 3,3% | +0,6 pp |
| SP | 39 | 3,0% | 3,5% | −0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 34 | 2,6% | 2,8% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 27 | 2,1% | 2,0% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 21 | 1,6% | 2,3% | −0,7 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 0,9% | 0,9% | −0,0 pp |
| Volt | 9 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp |
| JA21 | 9 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp |
| SGP | 8 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 5 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Donkerbroek
- Verenigingsgebouw Pro Rege Donkerbroek Donkerbroek-Zuid · 8435 WV · 883 stemmen · PVV 25%
- Dorpshuis Oan 'e Feart Donkerbroek Donkerbroek-Zuid · 8435 WE · 405 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Ooststellingwerf
- Oosterwolde 5.873 stemmen · PVV 30%
- Appelscha 3.295 stemmen · PVV 30%
- Haulerwijk 2.104 stemmen · PVV 27%
- Oldeberkoop 1.016 stemmen · PVV 23%
- Makkinga 721 stemmen · BBB 23%
- Waskemeer 586 stemmen · PVV 20%
- Elsloo 470 stemmen · BBB 30%
- Haule 454 stemmen · BBB 28%
- Ravenswoud 322 stemmen · PVV 33%
- Langedijke 315 stemmen · BBB 25%
- Fochteloo 300 stemmen · BBB 23%
- Nijeberkoop 207 stemmen · PVV 25%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.