Uitslag per stembureau in Oost Gelre (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Oost Gelre 24 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Het Witte Paard, leverde 7,4% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 20%.

Bekijk de uitslag per wijk in Oost Gelre

Wat valt op

  • 4 van de 24 stembureaus (17%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,60% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Het Witte Paard 7136 LG 1.031 7,4% 1.024 #1 · 7,4% 0,0148% CDA (46%) CDA +17,5 procentpunt 7 (0,7%) 0
Den Diek 7131 DP 938 6,7% 930 #2 · 6,7% 0,0135% OOG (30%) CDA −5,8 procentpunt 8 (0,9%) 0
Gemeentehuis 7131 BJ 852 6,1% 849 #3 · 6,1% 0,0123% CDA (27%) PvdA −2,1 procentpunt 3 (0,4%) 0
De Swite 7131 ZT 800 5,7% 800 #4 · 5,8% 0,0116% OOG (31%) OOG +7,2 procentpunt 0 (0,0%) 0
De Mattelier 1 7141 BP 779 5,6% 774 #5 · 5,6% 0,0112% VVD (30%) CDA −9,8 procentpunt 6 (0,8%) +1
oude Willibrordusschool 7141 WH 725 5,2% 720 #6 · 5,2% 0,0104% OOG (24%) CDA −5,1 procentpunt 5 (0,7%) 0
Bernard Vos Clubhuus 7137 MD 718 5,1% 713 #7 · 5,1% 0,0103% CDA (35%) OOG −8,0 procentpunt 5 (0,7%) 0
Dorpshuis 't Kempken 7135 JD 681 4,9% 676 #8 · 4,9% 0,0098% CDA (60%) CDA +32,3 procentpunt 5 (0,7%) 0
MFA De Bult 7134 NJ 649 4,6% 647 #9 · 4,7% 0,0094% CDA (47%) CDA +18,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
CityLido 7141 BA 651 4,7% 645 #10 · 4,6% 0,0094% VVD (31%) VVD +10,4 procentpunt 6 (0,9%) 0
De Schoppe 7131 SB 607 4,3% 605 #11 · 4,4% 0,0088% OOG (30%) CDA −11,7 procentpunt 2 (0,3%) 0
De Mattelier di15maart 7141 BP 594 4,3% 592 #12 · 4,3% 0,0086% VVD (30%) CDA −10,3 procentpunt 2 (0,3%) 0
De Mattelier 2 7141 BP 592 4,2% 586 #13 · 4,2% 0,0085% VVD (31%) VVD +10,6 procentpunt 6 (1,0%) 0
Gemeentehuis di15maart 7131 BJ 557 4,0% 553 #14 · 4,0% 0,0080% OOG (27%) VVD −4,9 procentpunt 4 (0,7%) 0
Vincentiushuis 7141 KB 513 3,7% 511 #15 · 3,7% 0,0074% OOG (28%) CDA −10,1 procentpunt 2 (0,4%) 0
De Zandschoppe 2 7131 JA 512 3,7% 509 #16 · 3,7% 0,0074% OOG (28%) CDA −5,1 procentpunt 4 (0,8%) +1
De Zandschoppe 1 7131 JA 511 3,7% 504 #17 · 3,6% 0,0073% OOG (34%) OOG +9,9 procentpunt 6 (1,2%) −1
BMV Mariënvelde 7263 RX 456 3,3% 456 #18 · 3,3% 0,0066% CDA (50%) CDA +21,7 procentpunt 1 (0,2%) +1
De Treffer 7131 CM 412 3,0% 411 #19 · 3,0% 0,0060% CDA (24%) Nieuwe Liberalen OG +4,6 procentpunt 1 (0,2%) 0
Het Reirinck 7141 HE 347 2,5% 343 #20 · 2,5% 0,0050% Nieuwe Liberalen OG (44%) Nieuwe Liberalen OG +36,9 procentpunt 4 (1,2%) 0
Gemeentehuis ma14maart 7131 BJ 333 2,4% 333 #21 · 2,4% 0,0048% OOG (25%) Democraten Oost Gelre +4,1 procentpunt 0 (0,0%) 0
De Hamalandhal 7131 EN 333 2,4% 332 #22 · 2,4% 0,0048% OOG (35%) CDA −14,2 procentpunt 1 (0,3%) 0
De Mattelier ma14maart 7141 BP 309 2,2% 308 #23 · 2,2% 0,0045% OOG (23%) CDA −7,3 procentpunt 1 (0,3%) 0
Mobiel stembureau met beperkte toegang 7131 BJ 62 0,4% 59 #24 · 0,4% 0,0009% CDA (37%) CDA +9,2 procentpunt 3 (4,8%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Oost Gelre dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Oost Gelre per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.