Uitslag per stembureau in Oost Gelre
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Oost Gelre 18 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 63,3%. Het zwaarste stembureau, Vincentiushuis, leverde 9,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 26%.
Wat valt op
- 1 van de 18 stembureaus (6%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,47% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Vincentiushuis 9,3% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Basisschool St. Ludgerus 2,6% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Basisschool St. Ludgerus Oost Gelre Vooruit +25,3 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: De Schoppe 1,2% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| De Schoppe | 814 | Onderzocht: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vincentiushuis 7141 KB | 1.432 | 9,3% | 1.424 | #1 · 9,3% | 0,0187% | VVD (25%) | Lokaal Belang −4,0 procentpunt | 8 (0,6%) | 0 |
| Den Diek 7131 DP | 1.323 | 8,6% | 1.314 | #2 · 8,6% | 0,0172% | CDA (23%) | VVD −4,6 procentpunt | 9 (0,7%) | 0 |
| Het Witte Paard 7136 LG | 1.209 | 7,8% | 1.204 | #3 · 7,8% | 0,0158% | CDA (31%) | CDA +3,5 procentpunt | 5 (0,4%) | 0 |
| De Swite 7131 ZT | 1.097 | 7,1% | 1.091 | #4 · 7,1% | 0,0143% | CDA (24%) | VVD −6,0 procentpunt | 6 (0,5%) | 0 |
| Gemeentehuis 7131 BJ | 1.061 | 6,9% | 1.054 | #5 · 6,9% | 0,0138% | CDA (29%) | Lokaal Belang +4,0 procentpunt | 7 (0,7%) | 0 |
| De Mattelier 1 7141 BP | 957 | 6,2% | 957 | #6 · 6,2% | 0,0125% | VVD (36%) | VVD +14,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| De Mattelier 2 7141 BP | 837 | 5,4% | 835 | #7 · 5,4% | 0,0109% | VVD (35%) | VVD +13,7 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| De Schoppe 7131 SB | 824 | 5,3% | 814 | #8 · 5,3% | 0,0107% | OOG (25%) | VVD −8,5 procentpunt | 10 (1,2%) | 0 |
| Bernard Vos Clubhuus 7137 MD | 789 | 5,1% | 786 | #9 · 5,1% | 0,0103% | CDA (36%) | CDA +9,3 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Dorpshuis 't Kempken 7135 JD | 784 | 5,1% | 784 | #10 · 5,1% | 0,0103% | CDA (50%) | CDA +22,8 procentpunt | 2 (0,3%) | +2 |
| De Treffer 7131 CM | 776 | 5,0% | 772 | #11 · 5,0% | 0,0101% | CDA (27%) | OOG −2,8 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| De Zandschoppe 2 7131 JA | 732 | 4,7% | 727 | #12 · 4,7% | 0,0095% | CDA (24%) | Lokaal Belang +5,1 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| De Zandschoppe 1 7131 JA | 725 | 4,7% | 724 | #13 · 4,7% | 0,0095% | OOG (24%) | Lokaal Belang +3,7 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| MFA De Bult 7134 NJ | 719 | 4,7% | 717 | #14 · 4,7% | 0,0094% | CDA (44%) | CDA +16,4 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| CityLido 7141 BA | 631 | 4,1% | 628 | #15 · 4,1% | 0,0082% | VVD (28%) | VVD +7,1 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Voormalig voetbalclub Grolse Boys 7141 VJ | 597 | 3,9% | 595 | #16 · 3,9% | 0,0078% | VVD (25%) | CDA −8,1 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| BMV Mariënvelde 7263 RX | 530 | 3,4% | 528 | #17 · 3,4% | 0,0069% | OOG (36%) | OOG +15,0 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Basisschool St. Ludgerus 7142 HA | 393 | 2,5% | 392 | #18 · 2,6% | 0,0051% | Oost Gelre Vooruit (36%) | Oost Gelre Vooruit +25,3 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Oost Gelre dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Oost Gelre per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.