Uitslag per stembureau in Oldenzaal (2025)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Oldenzaal 18 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 82,4%. Het zwaarste stembureau, Voetbalvereniging De Esch, leverde 7,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 22%.
Bekijk de uitslag per wijk in Oldenzaal
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Voetbalvereniging De Esch 7,7% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel stembureau 0,9% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Mobiel stembureau CDA +30,8 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Voetbalvereniging De Esch 7577 JA | 1.609 | #1 · 7,7% | 0,0155% | VVD (19%) | PVV −4,4 procentpunt |
| Basisschool de Bongerd 7577 NR | 1.588 | #2 · 7,6% | 0,0153% | VVD (21%) | VVD +3,7 procentpunt |
| Sportcafé De Kolk 2 7577 EN | 1.412 | #3 · 6,7% | 0,0136% | D66 (18%) | JA21 +2,4 procentpunt |
| Stadhuis 1 7571 CD | 1.365 | #4 · 6,5% | 0,0131% | VVD (19%) | PVV −2,2 procentpunt |
| Breedwijs Zuid-Berghuizen 7574 TX | 1.337 | #5 · 6,4% | 0,0129% | PVV (21%) | VVD −5,2 procentpunt |
| Sportcentrum Vondersweijde 7572 EA | 1.288 | #6 · 6,1% | 0,0124% | PVV (17%) | Forum voor Democratie +2,3 procentpunt |
| Voormalig clubgebouw de Reisduif 7574 PG | 1.255 | #7 · 6,0% | 0,0121% | PVV (24%) | PVV +6,8 procentpunt |
| Paviljoen Paal 12 7576 AC | 1.234 | #8 · 5,9% | 0,0119% | PVV (25%) | PVV +7,9 procentpunt |
| Sportcafé De Kolk 1 7577 EN | 1.227 | #9 · 5,8% | 0,0118% | CDA (19%) | CDA +2,3 procentpunt |
| MST Oldenzaal 7573 AM | 1.218 | #10 · 5,8% | 0,0117% | VVD (22%) | PVV −5,4 procentpunt |
| School TCC locatie Potskampstraat 7573 CC | 1.218 | #11 · 5,8% | 0,0117% | VVD (27%) | VVD +10,3 procentpunt |
| Basisschool De Wendakker 7576 VR | 1.189 | #12 · 5,7% | 0,0114% | PVV (23%) | VVD −7,7 procentpunt |
| Stadhuis 2 7571 CD | 1.112 | #13 · 5,3% | 0,0107% | VVD (20%) | VVD +2,5 procentpunt |
| Dienstencentrum De Walgaarden 7571 GA | 1.013 | #14 · 4,8% | 0,0097% | PVV (23%) | VVD −6,3 procentpunt |
| Wielervereniging OWC 7576 PE | 990 | #15 · 4,7% | 0,0095% | VVD (19%) | PVV −3,0 procentpunt |
| Ontmoetingscentrum De Meijbree 7573 EP | 906 | #16 · 4,3% | 0,0087% | CDA (22%) | CDA +4,5 procentpunt |
| Hockeyclub Bully 7576 WV | 847 | #17 · 4,0% | 0,0081% | VVD (20%) | VVD +3,4 procentpunt |
| Mobiel stembureau | 196 | #18 · 0,9% | 0,0019% | CDA (48%) | CDA +30,8 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Oldenzaal per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.