Stembureau Welkomkerk Zuidland in Nissewaard (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 579 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 575 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 34,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS 197 34,3% 27,6% +6,7 pp 2,5%
CDA 102 17,7% 4,9% +12,8 pp 7,2%
VVD 58 10,1% 6,5% +3,6 pp 3,1%
PvdA 53 9,2% 13,5% −4,2 pp 1,4%
ChristenUnie-SGP 52 9,0% 3,7% +5,3 pp 4,9%
Nissewaard Lokaal 31 5,4% 11,7% −6,4 pp 0,9%
PVV 28 4,9% 10,5% −5,7 pp 0,9%
BELANG VAN NISSEWAARD 16 2,8% 4,7% −1,9 pp 1,2%
PJN 13 2,3% 3,8% −1,5 pp 1,2%
GROENLINKS 13 2,3% 3,6% −1,3 pp 1,3%
VOOR Nissewaard 11 1,9% 8,4% −6,5 pp 0,5%
LieverLinks 1 0,2% 1,2% −1,0 pp 0,3%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rob van der Waal (ONS) · 86 stemmen · 15,0% van alle stemmen hier
  2. Martijn Hamerslag (ONS) · 39 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  3. Pieter Verhoog (CDA) · 39 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Daan van der Pols (CDA) · 28 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  5. Bernhard Tebrugge (ChristenUnie-SGP) · 28 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Geert de Vries (PvdA) · 26 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Igor Bal (VVD) · 26 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  8. Anita Verweij-Talboom (PVV) · 20 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Elaine van Halderen (ONS) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Carolijn Grimm (ONS) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  11. Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Ingrid de Bruijn-van 't Hof (Nissewaard Lokaal) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Chanella Stougje (ONS) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Vera Bik (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Gerard Karlas (CDA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +12,8 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
  • Qua gewicht is dit het 22e van de 58 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 50 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen525
Geldige volmachtbewijzen54
Toegelaten kiezers579
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)579
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Nissewaard

Alle stembureaus in Nissewaard

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.