Stembureau Gymzaal Vlinderveen in Nissewaard (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 590 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 585 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 22,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS 130 22,2% 27,6% −5,4 pp 1,6%
VOOR Nissewaard 79 13,5% 8,4% +5,1 pp 3,3%
PvdA 75 12,8% 13,5% −0,6 pp 1,9%
PVV 69 11,8% 10,5% +1,3 pp 2,3%
BELANG VAN NISSEWAARD 67 11,5% 4,7% +6,8 pp 5,0%
Nissewaard Lokaal 56 9,6% 11,7% −2,2 pp 1,7%
PJN 29 5,0% 3,8% +1,2 pp 2,7%
VVD 27 4,6% 6,5% −1,9 pp 1,4%
GROENLINKS 20 3,4% 3,6% −0,1 pp 1,9%
ChristenUnie-SGP 17 2,9% 3,7% −0,8 pp 1,6%
CDA 9 1,5% 4,9% −3,4 pp 0,6%
LieverLinks 7 1,2% 1,2% +0,0 pp 2,1%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anita Verweij-Talboom (PVV) · 52 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
  2. Wouter Struijk (PvdA) · 35 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  3. Martijn Hamerslag (ONS) · 32 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  4. Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 29 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Nathalie Kiers-de Goeij (ONS) · 24 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  6. Peter van der Velden (BELANG VAN NISSEWAARD) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Stephan van Uden (VOOR Nissewaard) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  8. Igor Bal (VVD) · 18 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Ingrid Büttner (BELANG VAN NISSEWAARD) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  10. Vera Bik (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  11. Willem Heijdacker (PvdA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Christian Langeveld (VOOR Nissewaard) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Elaine van Halderen (ONS) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Jan Willem Mijnans (ONS) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Louis Jacobs (BELANG VAN NISSEWAARD) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BELANG VAN NISSEWAARD haalde hier +6,8 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
  • Qua gewicht is dit het 19e van de 58 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen590
Geldige volmachtbewijzen0
Toegelaten kiezers590
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)590
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Nissewaard

Alle stembureaus in Nissewaard

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.