Stembureau Flat de Serreburgh in Nissewaard (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 565 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 564 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 19,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS 108 19,1% 27,6% −8,4 pp 1,4%
PvdA 88 15,6% 13,5% +2,1 pp 2,3%
PVV 77 13,7% 10,5% +3,1 pp 2,5%
Nissewaard Lokaal 53 9,4% 11,7% −2,4 pp 1,6%
VOOR Nissewaard 48 8,5% 8,4% +0,1 pp 2,0%
GROENLINKS 38 6,7% 3,6% +3,2 pp 3,7%
PJN 34 6,0% 3,8% +2,2 pp 3,1%
CDA 29 5,1% 4,9% +0,3 pp 2,1%
BELANG VAN NISSEWAARD 26 4,6% 4,7% −0,1 pp 1,9%
VVD 25 4,4% 6,5% −2,0 pp 1,3%
ChristenUnie-SGP 24 4,3% 3,7% +0,5 pp 2,2%
LieverLinks 14 2,5% 1,2% +1,3 pp 4,1%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anita Verweij-Talboom (PVV) · 56 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Wouter Struijk (PvdA) · 41 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  3. Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 34 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  4. Martijn Hamerslag (ONS) · 31 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Pieter Verhoog (CDA) · 25 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Vera Bik (GROENLINKS) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. Stephan van Uden (VOOR Nissewaard) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  8. Jeroen Postma (ONS) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  9. Jan Willem Mijnans (ONS) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  10. Bernhard Tebrugge (ChristenUnie-SGP) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  11. V.R. Korbee (PJN) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Abel Snel (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Nelleke Vonk Noordegraaf-van Dijk (ONS) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  14. Kim van de Kant (LieverLinks) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Elaine van Halderen (ONS) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ONS haalde hier −8,4 pp minder dan gemiddeld in Nissewaard.
  • Qua gewicht is dit het 23e van de 58 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 51 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen514
Geldige volmachtbewijzen51
Toegelaten kiezers565
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)565
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,18% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Nissewaard

Alle stembureaus in Nissewaard

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.