Hoe stemde Zandveld in Nieuwegein in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Zandveld 1.613 geldige stemmen uitgebracht (4,3% van alle stemmen in Nieuwegein). PVV werd hier de grootste met 27,8%. Vergeleken met heel Nieuwegein scoorden GroenLinks-PvdA (+1,1 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,9 pp) hier hoger en VVD (−1,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 449 27,8% 27,4% +0,5 pp
GroenLinks-PvdA 269 16,7% 15,5% +1,1 pp
VVD 231 14,3% 15,8% −1,5 pp
Nieuw Sociaal Contract 213 13,2% 12,3% +0,9 pp
D66 82 5,1% 5,9% −0,8 pp
SP 63 3,9% 3,8% +0,1 pp
DENK 59 3,7% 3,3% +0,4 pp
CDA 47 2,9% 2,6% +0,3 pp
ChristenUnie 45 2,8% 1,6% +1,2 pp
BBB 34 2,1% 2,3% −0,2 pp
Partij voor de Dieren 31 1,9% 2,1% −0,2 pp
Forum voor Democratie 24 1,5% 2,4% −1,0 pp
Volt 23 1,4% 1,6% −0,2 pp
JA21 17 1,1% 0,7% +0,4 pp
50PLUS 13 0,8% 0,7% +0,1 pp
SGP 4 0,2% 0,5% −0,3 pp
BVNL / Groep Van Haga 4 0,2% 0,4% −0,2 pp
Splinter 3 0,2% 0,1% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 0 0,0% 0,5% −0,5 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Zandveld

Andere wijken in Nieuwegein

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Nieuwegein · Alle stembureaus