Hoe stemde Zandveld in Nieuwegein in 2018?
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 1 stembureaus in Zandveld 623 geldige stemmen uitgebracht (2,6% van alle stemmen in Nieuwegein). VVD werd hier de grootste met 16,7%. Vergeleken met heel Nieuwegein scoorden ChristenUnie (+9,3 pp) en Verenigde Senioren Partij (+3,6 pp) hier hoger en CDA (−2,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 104 | 16,7% | 19,4% | −2,7 pp |
| ChristenUnie | 100 | 16,1% | 6,8% | +9,3 pp |
| Verenigde Senioren Partij | 86 | 13,8% | 10,2% | +3,6 pp |
| SP | 57 | 9,1% | 10,7% | −1,6 pp |
| D66 | 55 | 8,8% | 8,8% | +0,0 pp |
| PvdA | 46 | 7,4% | 10,1% | −2,7 pp |
| GROENLINKS | 46 | 7,4% | 9,1% | −1,8 pp |
| LOKALE VERNIEUWING | 42 | 6,7% | 6,8% | −0,0 pp |
| CDA | 35 | 5,6% | 8,4% | −2,8 pp |
| ieders Belang | 32 | 5,1% | 5,9% | −0,7 pp |
| Stadspartij Núwegein | 20 | 3,2% | 3,8% | −0,6 pp |
| Blanco en ongeldig | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Zandveld
- PC basisschool Maurits Zandveld · 3434 CA · 623 stemmen · VVD 17%
Andere wijken in Nieuwegein
- Galecop 3.638 stemmen · VVD 26%
- Batau Noord 3.051 stemmen · VVD 20%
- Doorslag 2.279 stemmen · VVD 15%
- Jutphaas Wijkersloot 1.938 stemmen · VVD 16%
- Batau Zuid 1.856 stemmen · VVD 20%
- Zuilenstein 1.672 stemmen · VVD 17%
- Fokkesteeg 1.585 stemmen · VVD 17%
- Hoogzandveld 1.469 stemmen · VVD 16%
- Vreeswijk 1.467 stemmen · VVD 18%
- Stadscentrum 1.388 stemmen · VVD 19%
- Lekboulevard 721 stemmen · VVD 22%
- Blokhoeve 497 stemmen · VVD 31%
- Huis de Geer 410 stemmen · VVD 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.