Hoe stemde Vreeswijk in Nieuwegein in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Vreeswijk 2.328 geldige stemmen uitgebracht (6,2% van alle stemmen in Nieuwegein). PVV werd hier de grootste met 29,8%. Vergeleken met heel Nieuwegein scoorden VVD (+2,6 pp) en PVV (+2,4 pp) hier hoger en DENK (−2,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 693 | 29,8% | 27,4% | +2,4 pp |
| VVD | 429 | 18,4% | 15,8% | +2,6 pp |
| GroenLinks-PvdA | 331 | 14,2% | 15,5% | −1,3 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 265 | 11,4% | 12,3% | −0,9 pp |
| D66 | 123 | 5,3% | 5,9% | −0,6 pp |
| SP | 86 | 3,7% | 3,8% | −0,1 pp |
| CDA | 79 | 3,4% | 2,6% | +0,8 pp |
| ChristenUnie | 60 | 2,6% | 1,6% | +1,0 pp |
| BBB | 47 | 2,0% | 2,3% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 42 | 1,8% | 2,1% | −0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 42 | 1,8% | 2,4% | −0,6 pp |
| Volt | 31 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp |
| DENK | 23 | 1,0% | 3,3% | −2,3 pp |
| SGP | 19 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp |
| 50PLUS | 18 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| JA21 | 16 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 6 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp |
| Samen voor Nederland | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Vreeswijk
- Stembureau Dorpshuis Fort Vreeswijk Vreeswijk · 3433 ZZ · 1.563 stemmen · PVV 31%
- Stembureau Willem Alexanderschool Vreeswijk · 3433 CT · 765 stemmen · PVV 28%
Andere wijken in Nieuwegein
- Batau Zuid 7.458 stemmen · PVV 26%
- Galecop 6.178 stemmen · PVV 29%
- Doorslag 3.434 stemmen · PVV 25%
- Fokkesteeg 2.362 stemmen · PVV 30%
- Jutphaas Wijkersloot 2.141 stemmen · PVV 28%
- Hoogzandveld 1.862 stemmen · PVV 29%
- Stadscentrum 1.854 stemmen · PVV 26%
- Zandveld 1.613 stemmen · PVV 28%
- Zuilenstein 1.605 stemmen · PVV 29%
- Lekboulevard 1.489 stemmen · PVV 28%
- Batau Noord 1.143 stemmen · PVV 29%
- Huis de Geer 1.128 stemmen · PVV 21%
- Merwestein 1.082 stemmen · PVV 30%
- Blokhoeve 1.060 stemmen · PVV 22%
- Rijnhuizen 951 stemmen · PVV 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.