Stembureau Stembureau Gymnastieklokaal De Triangel II in Nieuwegein (2023)
Postcode 3438 RA · Wijk Zuilenstein
Hier zijn 778 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 30,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 235 | 30,2% | 27,4% | +2,8 pp | 2,3% |
| GroenLinks-PvdA | 130 | 16,7% | 15,5% | +1,2 pp | 2,2% |
| VVD | 108 | 13,9% | 15,8% | −1,9 pp | 1,8% |
| Nieuw Sociaal Contract | 80 | 10,3% | 12,3% | −2,0 pp | 1,7% |
| D66 | 48 | 6,2% | 5,9% | +0,3 pp | 2,2% |
| Forum voor Democratie | 27 | 3,5% | 2,4% | +1,0 pp | 2,9% |
| SP | 26 | 3,3% | 3,8% | −0,4 pp | 1,8% |
| BBB | 23 | 3,0% | 2,3% | +0,6 pp | 2,6% |
| CDA | 18 | 2,3% | 2,6% | −0,3 pp | 1,8% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 2,2% | 2,1% | +0,0 pp | 2,1% |
| DENK | 14 | 1,8% | 3,3% | −1,5 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 13 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp | 2,2% |
| Volt | 13 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp | 2,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 1,0% | 0,4% | +0,6 pp | 4,9% |
| JA21 | 8 | 1,0% | 0,7% | +0,4 pp | 3,3% |
| 50PLUS | 5 | 0,6% | 0,7% | −0,0 pp | 2,0% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 6,7% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,0% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 4,8% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,8% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,4 pp | 0,5% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nieuwegein, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +2,8 pp meer dan gemiddeld in Nieuwegein.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 35 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Nieuwegein en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 48 stemmen in Nieuwegein komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Nieuwegein
- Stembureau Gymnastieklokaal De Triangel I 827 stemmen · PVV 27%
- Stembureau De Wenck 777 stemmen · PVV 32%
- Stembureau De Kom II 846 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Willem Alexanderschool 765 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Sportzaal De Sluis I 886 stemmen · PVV 30%
- Stembureau Sportzaal De Sluis II 727 stemmen · PVV 25%
Alle stembureaus in Nieuwegein
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.