Stembureau Stembureau De Wenck in Nieuwegein (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 3431 TC · Wijk Jutphaas Wijkersloot

Hier zijn 777 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 32,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 249 32,0% 27,4% +4,7 pp 2,4%
GroenLinks-PvdA 110 14,2% 15,5% −1,4 pp 1,9%
Nieuw Sociaal Contract 97 12,5% 12,3% +0,2 pp 2,1%
VVD 84 10,8% 15,8% −5,0 pp 1,4%
SP 39 5,0% 3,8% +1,2 pp 2,7%
DENK 35 4,5% 3,3% +1,2 pp 2,8%
CDA 29 3,7% 2,6% +1,1 pp 2,9%
D66 29 3,7% 5,9% −2,2 pp 1,3%
Forum voor Democratie 28 3,6% 2,4% +1,2 pp 3,0%
Partij voor de Dieren 20 2,6% 2,1% +0,4 pp 2,5%
BBB 15 1,9% 2,3% −0,4 pp 1,7%
ChristenUnie 12 1,5% 1,6% −0,0 pp 2,1%
Volt 11 1,4% 1,6% −0,2 pp 1,8%
50PLUS 10 1,3% 0,7% +0,6 pp 4,0%
JA21 4 0,5% 0,7% −0,1 pp 1,6%
BVNL / Groep Van Haga 2 0,3% 0,4% −0,2 pp 1,2%
BIJ1 1 0,1% 0,5% −0,3 pp 0,6%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 2,0%
SGP 1 0,1% 0,5% −0,4 pp 0,5%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nieuwegein, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Nieuwegein.
  • Qua gewicht is dit het 31e van de 35 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Nieuwegein en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Nieuwegein komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Nieuwegein

Alle stembureaus in Nieuwegein

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.