Stembureau Gouden Handen in Montferland
Postcode 7041 AV · Wijk 's-Heerenberg
Hier waren 1.307 kiezers toegelaten (7,7% van alle toegelaten kiezers in Montferland) en zijn 1.297 geldige stemmen uitgebracht. Eén Montferland werd hier de grootste met 18,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Eén Montferland | 245 | 18,9% | 7,6% | +11,3 pp | 19,0% |
| Lokaal Belang Montferland | 181 | 14,0% | 7,2% | +6,8 pp | 14,8% |
| PVV | 165 | 12,7% | 10,9% | +1,8 pp | 8,9% |
| Lijst Groot Montferland | 139 | 10,7% | 5,6% | +5,2 pp | 14,8% |
| Helder | 135 | 10,4% | 15,7% | −5,3 pp | 5,1% |
| PvdA | 135 | 10,4% | 10,6% | −0,2 pp | 7,5% |
| CDA | 128 | 9,9% | 23,3% | −13,5 pp | 3,2% |
| D66 | 94 | 7,2% | 8,2% | −1,0 pp | 6,8% |
| VVD | 75 | 5,8% | 10,8% | −5,0 pp | 4,1% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Montferland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Henk Groote (Lijst Groot Montferland) · 85 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- John Teunissen (Eén Montferland) · 74 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Edwin te Booij (Eén Montferland) · 70 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Freddy van Dijken (D66) · 66 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Monique Elting (PVV) · 66 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Johan Hoeben (PVV) · 64 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Joost Gerritsen (Helder) · 61 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Carlo Keijser (Eén Montferland) · 59 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Merel Balduk (CDA) · 53 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Geerdy Böhmer - Meijer (Lokaal Belang Montferland) · 52 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Jeanette Derksen - Geuijen (Lokaal Belang Montferland) · 49 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jos Broeks (CDA) · 43 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Renate Brandsen (Helder) · 34 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Johann Scheers (PVV) · 32 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Rinaldo van Londen (PvdA) · 31 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −13,5 pp minder dan gemiddeld in Montferland.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 20 stembureaus: 7,7% van alle geldige stemmen in Montferland en 0,0170% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 13 stemmen in Montferland komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.163 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 144 |
| Toegelaten kiezers | 1.307 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.306 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,7%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Montferland en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Montferland
- Dorpshuis Zeddam 1.415 stemmen · CDA 24%
- Albertusgebouw 1.192 stemmen · CDA 27%
- Cafe-restaurant Uniek 1.520 stemmen · CDA 23%
- 't Hart van Loil (voormalige Kerk) 1.003 stemmen · CDA 38%
- DSV Relax 1.854 stemmen · CDA 24%
- zaal van 't Kelrehuus 816 stemmen · CDA 46%
Alle stembureaus in Montferland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.