Stembureau zaal van 't Kelrehuus in Montferland
Postcode 7035 AW · Wijk Brakel
Hier waren 816 kiezers toegelaten (4,8% van alle toegelaten kiezers in Montferland) en zijn 816 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 46,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 375 | 46,0% | 23,3% | +22,6 pp | 9,5% |
| Helder | 139 | 17,0% | 15,7% | +1,3 pp | 5,2% |
| PvdA | 67 | 8,2% | 10,6% | −2,4 pp | 3,7% |
| PVV | 61 | 7,5% | 10,9% | −3,5 pp | 3,3% |
| D66 | 51 | 6,3% | 8,2% | −2,0 pp | 3,7% |
| VVD | 49 | 6,0% | 10,8% | −4,8 pp | 2,7% |
| Lokaal Belang Montferland | 27 | 3,3% | 7,2% | −3,9 pp | 2,2% |
| Lijst Groot Montferland | 24 | 2,9% | 5,6% | −2,6 pp | 2,6% |
| Eén Montferland | 23 | 2,8% | 7,6% | −4,8 pp | 1,8% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Montferland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Frits Vink (CDA) · 270 stemmen · 33,1% van alle stemmen hier
- Merel Balduk (CDA) · 52 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Johan Hoeben (PVV) · 39 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Marcel Berendsen (CDA) · 38 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Martin Som (VVD) · 34 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Rob Mos (Helder) · 32 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Natascha Rutjes (Helder) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Joost Gerritsen (Helder) · 25 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Bennie Gasseling (Helder) · 25 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Guidy Reijmer-Willekens (D66) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Quentin Garot (PvdA) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rinaldo van Londen (PvdA) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Johann Scheers (PVV) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Pauline Redlich- Van der Sande (Helder) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jenneke Laurense- Weidema (Lijst Groot Montferland) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +22,6 pp meer dan gemiddeld in Montferland.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 20 stembureaus: 4,8% van alle geldige stemmen in Montferland en 0,0107% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Montferland komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 742 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 74 |
| Toegelaten kiezers | 816 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 816 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Montferland en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Montferland
- 't Hart van Loil (voormalige Kerk) 1.003 stemmen · CDA 38%
- Verenigingsgebouw de Meikever 806 stemmen · CDA 39%
- Albertusgebouw 1.192 stemmen · CDA 27%
- De Averhof 784 stemmen · CDA 25%
- Gouden Handen 1.297 stemmen · Eén Montferland 19%
- Dorpshuis Lengel 749 stemmen · Eén Montferland 19%
Alle stembureaus in Montferland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.