Stembureau vm. Basisschool De Schans in Maastricht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 699 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 693 geldige stemmen uitgebracht. SPM werd hier de grootste met 16,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SPM 115 16,6% 12,1% +4,5 pp 2,0%
SP 81 11,7% 7,6% +4,1 pp 2,2%
PVV 75 10,8% 5,8% +5,0 pp 2,7%
PVM 67 9,7% 6,9% +2,8 pp 2,0%
GROENLINKS 61 8,8% 12,0% −3,2 pp 1,0%
CDA 50 7,2% 13,1% −5,9 pp 0,8%
PvdA 47 6,8% 8,0% −1,2 pp 1,2%
SAB 45 6,5% 3,1% +3,4 pp 3,0%
D66 44 6,3% 10,9% −4,6 pp 0,8%
50PLUS 31 4,5% 2,9% +1,6 pp 2,2%
Liberale Partij Maastricht 30 4,3% 2,6% +1,8 pp 2,4%
M:OED 23 3,3% 5,8% −2,5 pp 0,8%
VVD 14 2,0% 7,8% −5,8 pp 0,4%
Maastrichtse Volkspartij 10 1,4% 1,4% +0,0 pp 1,4%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. René Betsch (PVV) · 56 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  2. Jack Gerats (SP) · 49 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
  3. John Steijns (SPM) · 47 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Vivianne Heijnen (CDA) · 30 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  5. Jo Smeets (PVM) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Jim Janssen (SPM) · 25 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  7. Tiny Meese-van der Venne (PVM) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  8. Manon Fokke (PvdA) · 22 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Marlise Korsten (GROENLINKS) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  11. Franca Eurlings-Tonnaer (D66) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Kitty Nuyts (Liberale Partij Maastricht) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Samantha Rodolf-Lejeune (SPM) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Ben van Est (50PLUS) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Mat Koch (SAB) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −5,9 pp minder dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 41e van de 63 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 70 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen629
Geldige volmachtbewijzen70
Toegelaten kiezers699
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)700
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig7 (1,0%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,00% van de stembiljetten, tegen 1,11% in Maastricht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.