Stembureau Stichting 't Gilde in Maastricht (2018)
Hier waren 857 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 848 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 20,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 177 | 20,9% | 12,0% | +8,8 pp | 3,0% |
| PvdA | 111 | 13,1% | 8,0% | +5,1 pp | 2,9% |
| CDA | 93 | 11,0% | 13,1% | −2,1 pp | 1,5% |
| D66 | 91 | 10,7% | 10,9% | −0,2 pp | 1,7% |
| M:OED | 91 | 10,7% | 5,8% | +4,9 pp | 3,2% |
| SPM | 75 | 8,8% | 12,1% | −3,3 pp | 1,3% |
| SP | 57 | 6,7% | 7,6% | −0,9 pp | 1,6% |
| VVD | 45 | 5,3% | 7,8% | −2,5 pp | 1,2% |
| Liberale Partij Maastricht | 38 | 4,5% | 2,6% | +1,9 pp | 3,0% |
| SAB | 31 | 3,7% | 3,1% | +0,6 pp | 2,1% |
| PVM | 20 | 2,4% | 6,9% | −4,5 pp | 0,6% |
| PVV | 11 | 1,3% | 5,8% | −4,5 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 6 | 0,7% | 2,9% | −2,2 pp | 0,4% |
| Maastrichtse Volkspartij | 2 | 0,2% | 1,4% | −1,2 pp | 0,3% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Manon Fokke (PvdA) · 57 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 52 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Franca Eurlings-Tonnaer (D66) · 43 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Marlise Korsten (GROENLINKS) · 39 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Kitty Nuyts (Liberale Partij Maastricht) · 37 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Vivianne Heijnen (CDA) · 36 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Florence Van der Heijden-Schaaf (CDA) · 33 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Coen van der Gugten (GROENLINKS) · 29 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Jim Janssen (SPM) · 27 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Mara de Graaf-van Haasen (SP) · 25 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Alexander Lurvink (M:OED) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Saskia Hermens (GROENLINKS) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- John Aarts (VVD) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Bence Bánki (PvdA) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Simona Maassen (M:OED) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,8 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 63 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0126% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 57 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 781 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 76 |
| Toegelaten kiezers | 857 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 857 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,05% van de stembiljetten, tegen 1,11% in Maastricht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Buurtcentrum Nazareth 852 stemmen · PVV 16%
- St. Gerlachus, Mosae Zorggroep 824 stemmen · D66 17%
- Basisschool de Kring 855 stemmen · CDA 13%
- Envida locatie Koepelhof 816 stemmen · CDA 17%
- NS Centraal Station 857 stemmen · GROENLINKS 20%
- Buurtcentrum Sint Pieter 806 stemmen · D66 19%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.