Stembureau Buurtcentrum Mariaberg in Maastricht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 616 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 608 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 13,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SP 83 13,7% 7,6% +6,1 pp 2,3%
SPM 69 11,3% 12,1% −0,8 pp 1,2%
GROENLINKS 67 11,0% 12,0% −1,0 pp 1,2%
PVV 65 10,7% 5,8% +4,9 pp 2,3%
PVM 57 9,4% 6,9% +2,5 pp 1,7%
PvdA 50 8,2% 8,0% +0,3 pp 1,3%
CDA 45 7,4% 13,1% −5,7 pp 0,7%
D66 45 7,4% 10,9% −3,5 pp 0,9%
M:OED 28 4,6% 5,8% −1,2 pp 1,0%
VVD 26 4,3% 7,8% −3,5 pp 0,7%
Liberale Partij Maastricht 20 3,3% 2,6% +0,7 pp 1,6%
SAB 19 3,1% 3,1% +0,1 pp 1,3%
Maastrichtse Volkspartij 17 2,8% 1,4% +1,4 pp 2,4%
50PLUS 17 2,8% 2,9% −0,1 pp 1,2%
Blanco6Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. René Betsch (PVV) · 46 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  2. Jack Gerats (SP) · 35 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  3. Jim Janssen (SPM) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  4. Franca Eurlings-Tonnaer (D66) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  5. Gert-Jan Krabbendam (GROENLINKS) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Manon Fokke (PvdA) · 24 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. Vivianne Heijnen (CDA) · 22 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  8. Marlise Korsten (GROENLINKS) · 19 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Mara de Graaf-van Haasen (SP) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  10. John Aarts (VVD) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Imgriet Habets (SPM) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Tiny Meese-van der Venne (PVM) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Leo Paris (Maastrichtse Volkspartij) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. John Van Geel (SP) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Jo Smeets (PVM) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 53e van de 63 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0090% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 80 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen563
Geldige volmachtbewijzen53
Toegelaten kiezers616
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)616
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (1,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,30% van de stembiljetten, tegen 1,11% in Maastricht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.