Uitslag per stembureau in Lelystad
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Lelystad 50 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 42,6%. Het zwaarste stembureau, Stadhuisplein 2 Trouwzaal, leverde 3,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 10%.
Wat valt op
- 4 van de 50 stembureaus (8%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,78% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stadhuisplein 2 Trouwzaal 3,6% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Wold 12 2 0,9% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Schouw 19 1 JongLelystad +12,7 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Ringdijk 187 2,3% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Ringdijk 187 | 715 | 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,3%) |
| Waddenlaan 1 | 470 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%) |
| Schouw 19 1 | 438 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%) |
| Binnendijk 198 | 437 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,0%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stadhuisplein 2 Trouwzaal 8232 ZX | 1.003 | 3,6% | 996 | #1 · 3,6% | 0,0131% | JongLelystad (20%) | JongLelystad +4,4 procentpunt | 7 (0,7%) | 0 |
| Karveel 49 19 8242 VS | 856 | 3,0% | 853 | #2 · 3,1% | 0,0112% | JongLelystad (15%) | GroenLinks-PvdA +3,4 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Kennemerland 21 8245 ER | 823 | 2,9% | 818 | #3 · 2,9% | 0,0107% | JongLelystad (25%) | JongLelystad +8,7 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Voorhof 18 8212 CA | 823 | 2,9% | 816 | #4 · 2,9% | 0,0107% | JongLelystad (14%) | GroenLinks-PvdA +2,5 procentpunt | 8 (1,0%) | +1 |
| Botter 40 75 8243 KW | 782 | 2,8% | 777 | #5 · 2,8% | 0,0102% | JongLelystad (15%) | D66 −1,6 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Kempenaar 01 10 8242 BA | 763 | 2,7% | 757 | #6 · 2,7% | 0,0099% | JongLelystad (14%) | Forum voor Democratie +3,3 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Haagwinde 2 8245 HW | 753 | 2,7% | 751 | #7 · 2,7% | 0,0098% | JongLelystad (19%) | D66 +3,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Botter 39 5 8243 KA | 736 | 2,6% | 730 | #8 · 2,6% | 0,0096% | JongLelystad (16%) | Forum voor Democratie +3,7 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Oostvaardersdijk 01 13 8242 PA | 724 | 2,6% | 723 | #9 · 2,6% | 0,0095% | VVD (15%) | JongLelystad −6,1 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Ringdijk 187 8244 BJ | 731 | 2,6% | 715 | #10 · 2,6% | 0,0094% | JongLelystad (15%) | PVV +3,4 procentpunt | 17 (2,3%) | +1 |
| Punter 35 27 8242 EK | 717 | 2,5% | 711 | #11 · 2,5% | 0,0093% | PVV (15%) | PVV +5,3 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Bingerden 41 8219 AT | 711 | 2,5% | 706 | #12 · 2,5% | 0,0093% | VVD (19%) | VVD +10,2 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Voorstraat 336 8226 KA | 714 | 2,5% | 706 | #13 · 2,5% | 0,0093% | JongLelystad (15%) | Forum voor Democratie +3,9 procentpunt | 8 (1,1%) | 0 |
| Pauwenburg 2 8226 TA | 705 | 2,5% | 701 | #14 · 2,5% | 0,0092% | JongLelystad (17%) | D66 +2,4 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Pauwenburg 170 8226 TA | 699 | 2,5% | 694 | #15 · 2,5% | 0,0091% | JongLelystad (15%) | PVV −4,1 procentpunt | 6 (0,9%) | +1 |
| Pauwenburg 170 8226 TA | 664 | 2,4% | 662 | #16 · 2,4% | 0,0087% | VVD (13%) | VVD +4,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Wold 18 26 8225 AN | 661 | 2,3% | 661 | #17 · 2,4% | 0,0087% | JongLelystad (21%) | JongLelystad +5,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Haagwinde 2 8245 HW | 664 | 2,4% | 660 | #18 · 2,4% | 0,0087% | JongLelystad (20%) | PVV −5,2 procentpunt | 5 (0,8%) | +1 |
| Horst 29 2 8225 MV | 623 | 2,2% | 621 | #19 · 2,2% | 0,0081% | JongLelystad (15%) | VVD −2,7 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Kennemerland 21 8245 ER | 611 | 2,2% | 609 | #20 · 2,2% | 0,0080% | JongLelystad (22%) | JongLelystad +6,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Schor 4 8224 CM | 609 | 2,2% | 604 | #21 · 2,2% | 0,0079% | JongLelystad (15%) | VVD −4,8 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Voorhof 1 8212 CA | 597 | 2,1% | 591 | #22 · 2,1% | 0,0077% | JongLelystad (14%) | ChristenUnie +5,5 procentpunt | 6 (1,0%) | 0 |
| Jol 37 15 8243 HP | 592 | 2,1% | 588 | #23 · 2,1% | 0,0077% | JongLelystad (16%) | VVD −4,7 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Kraaienhof 2 8219 CG | 589 | 2,1% | 588 | #24 · 2,1% | 0,0077% | Mooi Lelystad (20%) | Mooi Lelystad +11,3 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Tjalk 25 58 8232 MB | 575 | 2,0% | 572 | #25 · 2,0% | 0,0075% | JongLelystad (15%) | Mooi Lelystad +4,4 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Gondel 19 1 8243 BW | 551 | 2,0% | 548 | #26 · 2,0% | 0,0072% | JongLelystad (15%) | PVV +3,0 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Zuiderwagenplein 12 8224 AD | 536 | 1,9% | 532 | #27 · 1,9% | 0,0070% | GroenLinks-PvdA (12%) | JongLelystad −7,2 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Voorstraat 313 8226 KB | 529 | 1,9% | 521 | #28 · 1,9% | 0,0068% | JongLelystad (17%) | VVD −6,7 procentpunt | 8 (1,5%) | 0 |
| Waddenlaan 1 8223 CL | 522 | 1,9% | 516 | #29 · 1,8% | 0,0068% | PVV (14%) | GroenLinks-PvdA −3,8 procentpunt | 6 (1,1%) | 0 |
| Griend 33 7 8225 SX | 499 | 1,8% | 496 | #30 · 1,8% | 0,0065% | JongLelystad (16%) | Inwoners Partij Lelystad +4,7 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Kogge 02 25 8242 AL | 501 | 1,8% | 494 | #31 · 1,8% | 0,0065% | JongLelystad (16%) | GroenLinks-PvdA −4,7 procentpunt | 7 (1,4%) | 0 |
| Karveel 22 28 8231 BG | 482 | 1,7% | 480 | #32 · 1,7% | 0,0063% | JongLelystad (15%) | D66 +3,4 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Waddenlaan 1 8223 CL | 478 | 1,7% | 470 | #33 · 1,7% | 0,0062% | GroenLinks-PvdA (14%) | JongLelystad −3,9 procentpunt | 8 (1,7%) | 0 |
| Koningsbergenstraat 201 8232 DC | 469 | 1,7% | 467 | #34 · 1,7% | 0,0061% | JongLelystad (13%) | Inwoners Partij Lelystad +2,8 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Gondel 19 1 8243 BW | 465 | 1,7% | 462 | #35 · 1,7% | 0,0061% | JongLelystad (14%) | VVD −3,8 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Schouw 19 1 8232 HM | 446 | 1,6% | 438 | #36 · 1,6% | 0,0057% | JongLelystad (29%) | JongLelystad +12,7 procentpunt | 8 (1,8%) | 0 |
| Binnendijk 198 8244 AJ | 446 | 1,6% | 437 | #37 · 1,6% | 0,0057% | JongLelystad (18%) | CDA −2,9 procentpunt | 9 (2,0%) | 0 |
| Karveel 33 1 8231 BH | 420 | 1,5% | 419 | #38 · 1,5% | 0,0055% | GroenLinks-PvdA (15%) | VVD +4,8 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Schor 1 8224 CM | 421 | 1,5% | 415 | #39 · 1,5% | 0,0054% | JongLelystad (27%) | JongLelystad +11,4 procentpunt | 6 (1,4%) | 0 |
| Agoraweg 11 8224 BZ | 398 | 1,4% | 393 | #40 · 1,4% | 0,0052% | JongLelystad (20%) | Forum voor Democratie +7,6 procentpunt | 5 (1,3%) | 0 |
| Griend 33 7 8225 SX | 370 | 1,3% | 364 | #41 · 1,3% | 0,0048% | JongLelystad (20%) | VVD −5,5 procentpunt | 6 (1,6%) | 0 |
| Tjalk 22 45 8232 MA | 368 | 1,3% | 363 | #42 · 1,3% | 0,0048% | JongLelystad (25%) | JongLelystad +8,4 procentpunt | 5 (1,4%) | 0 |
| Archipel 11 2 8224 GZ | 347 | 1,2% | 347 | #43 · 1,2% | 0,0045% | JongLelystad (21%) | GroenLinks-PvdA +5,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Koningsbergenstraat 201 8232 DC | 341 | 1,2% | 337 | #44 · 1,2% | 0,0044% | JongLelystad (18%) | CDA +2,9 procentpunt | 4 (1,2%) | 0 |
| Voorhof 4 8212 CA | 333 | 1,2% | 330 | #45 · 1,2% | 0,0043% | GroenLinks-PvdA (14%) | JongLelystad −3,6 procentpunt | 3 (0,9%) | 0 |
| Karveel 33 1 8231 BH | 322 | 1,1% | 321 | #46 · 1,1% | 0,0042% | JongLelystad (18%) | PVV −4,9 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| De Schans 19 1 8231 KM | 317 | 1,1% | 314 | #47 · 1,1% | 0,0041% | JongLelystad (18%) | VVD −3,4 procentpunt | 3 (0,9%) | 0 |
| Het Ravelijn 181 8233BK | 313 | 1,1% | 313 | #48 · 1,1% | 0,0041% | PVV (17%) | JongLelystad −10,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| De Doelen 302 8233 GR | 302 | 1,1% | 300 | #49 · 1,1% | 0,0039% | JongLelystad (15%) | Inwoners Partij Lelystad +5,8 procentpunt | 2 (0,7%) | 0 |
| Wold 12 2 8225 CB | 240 | 0,9% | 239 | #50 · 0,9% | 0,0031% | JongLelystad (13%) | Inwoners Partij Lelystad +6,2 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Lelystad dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Lelystad per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.