Stembureau Gymzaal Punter in Lelystad (2022)
Postcode 8242 DL · Wijk Kustwijk
Hier waren 441 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Lelystad) en zijn 435 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 16,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 70 | 16,1% | 12,4% | +3,7 pp | 2,2% |
| JongLelystad | 39 | 9,0% | 9,4% | −0,5 pp | 1,6% |
| Inwoners Partij Lelystad | 37 | 8,5% | 6,9% | +1,6 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 36 | 8,3% | 5,1% | +3,2 pp | 2,8% |
| PVV | 35 | 8,0% | 6,7% | +1,4 pp | 2,1% |
| PvdA | 31 | 7,1% | 7,3% | −0,1 pp | 1,7% |
| Mooi Lelystad | 30 | 6,9% | 5,8% | +1,1 pp | 2,0% |
| Leefbaar Lelystad | 26 | 6,0% | 7,4% | −1,4 pp | 1,4% |
| Gemeente Belangen Lelystad | 25 | 5,7% | 3,9% | +1,9 pp | 2,5% |
| D66 | 24 | 5,5% | 6,4% | −0,9 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 22 | 5,1% | 8,1% | −3,0 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 20 | 4,6% | 7,7% | −3,1 pp | 1,0% |
| SP | 14 | 3,2% | 5,7% | −2,5 pp | 1,0% |
| CDA | 12 | 2,8% | 4,3% | −1,5 pp | 1,1% |
| PvLB | 6 | 1,4% | 0,6% | +0,8 pp | 4,0% |
| DENK | 5 | 1,1% | 1,6% | −0,4 pp | 1,3% |
| Partij MENS (Met Eigenheid Naar Samen) | 3 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 1,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Dennis Grimbergen (VVD) · 34 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Ashwin van Stormbroek (PVV) · 26 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Jeantiënne van der Hoek (Inwoners Partij Lelystad) · 17 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Murat Aktan (JongLelystad) · 15 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- M.J. van de Watering (Mooi Lelystad) · 15 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- S.M. de Reus (GROENLINKS) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- J.J. Loijenga (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- M.M. Wijngaard (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marieke van Hove (VVD) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Jack Schoone (Leefbaar Lelystad) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Meral Aktan (JongLelystad) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Wim Botter (Leefbaar Lelystad) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Rob Ros (PvdA) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Sanne de Wilde (D66) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Fred Wilcke (Inwoners Partij Lelystad) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +3,7 pp meer dan gemiddeld in Lelystad.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 58 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0063% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 59 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 377 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 64 |
| Toegelaten kiezers | 441 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 441 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,36% van de stembiljetten, tegen 0,62% in Lelystad en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Lelystad
- Gymzaal Kindcentrum Warande (2) 436 stemmen · VVD 14%
- Gymzaal Voorstraat (1) 432 stemmen · Forum voor Democratie 14%
- Gymzaal Schouw Noord 438 stemmen · JongLelystad 16%
- Buurtcentrum De Brink (2) 414 stemmen · Inwoners Partij Lelystad 16%
- Stadhuis - maandag 441 stemmen · VVD 12%
- Wijkcentrum De Dukdalf 414 stemmen · VVD 12%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.