Uitslag per stembureau in Leidschendam-Voorburg (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Leidschendam-Voorburg 45 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stembureau Oude Kerk, leverde 5,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 15%.
Bekijk de uitslag per wijk in Leidschendam-Voorburg
Wat valt op
- 11 van de 45 stembureaus (24%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,66% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Oude Kerk 5,6% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau WZH Prinsenhof 0,1% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau Dorpspunt (DI) GBLV/Gemeentebelangen +37,0 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau WZH Het Anker 4,0% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Stembureau Basisschool De Parachute | 685 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,4%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Oude Kerk 2271 CC | 1.710 | 5,5% | 1.705 | #1 · 5,6% | 0,0247% | VVD (29%) | VVD +6,3 procentpunt | 5 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Koningkerk 2273 KR | 1.575 | 5,1% | 1.558 | #2 · 5,1% | 0,0226% | VVD (21%) | GROENLINKS +5,0 procentpunt | 17 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Sporthal Essesteijn 2272 EB | 1.453 | 4,7% | 1.446 | #3 · 4,7% | 0,0210% | VVD (23%) | GBLV/Gemeentebelangen −2,9 procentpunt | 7 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Gemeentehuis Leidschendam (DI) 2264 BM | 1.368 | 4,4% | 1.365 | #4 · 4,5% | 0,0198% | GBLV/Gemeentebelangen (25%) | GBLV/Gemeentebelangen +3,4 procentpunt | 5 (0,4%) | +2 |
| Stembureau Wijkgebouw De Boot 2272 AN | 1.218 | 4,0% | 1.210 | #5 · 4,0% | 0,0175% | VVD (24%) | D66 +7,5 procentpunt | 8 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Gemeentehuis Leidschendam (MA) 2264 BM | 1.213 | 3,9% | 1.209 | #6 · 4,0% | 0,0175% | GBLV/Gemeentebelangen (25%) | GBLV/Gemeentebelangen +3,4 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Wijkcentrum De Plint 2263 GZ | 1.158 | 3,8% | 1.154 | #7 · 3,8% | 0,0167% | GBLV/Gemeentebelangen (30%) | GBLV/Gemeentebelangen +8,0 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Wijkgebouw De Blauwe Tram 2265 CA | 1.075 | 3,5% | 1.063 | #8 · 3,5% | 0,0154% | GBLV/Gemeentebelangen (27%) | GBLV/Gemeentebelangen +5,0 procentpunt | 12 (1,1%) | 0 |
| Stembureau Basisschool Sint Maarten 2271 EP | 1.038 | 3,4% | 1.034 | #9 · 3,4% | 0,0150% | VVD (33%) | VVD +10,4 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Gymnastieklokaal 2264 KW | 1.012 | 3,3% | 1.005 | #10 · 3,3% | 0,0146% | GBLV/Gemeentebelangen (28%) | GBLV/Gemeentebelangen +6,5 procentpunt | 4 (0,4%) | −3 |
| Stembureau Servicecentrum Leidschendam 2264 BM | 902 | 2,9% | 890 | #11 · 2,9% | 0,0129% | VVD (26%) | VVD +4,0 procentpunt | 11 (1,2%) | −1 |
| Stembureau Trinity Church 2261 ET | 885 | 2,9% | 884 | #12 · 2,9% | 0,0128% | VVD (28%) | VVD +5,9 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Stembureau Oranjehoek 2271 SJ | 858 | 2,8% | 855 | #13 · 2,8% | 0,0124% | VVD (27%) | VVD +4,8 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Wijkcentrum de Groene Loper (DI) 2273 VD | 824 | 2,7% | 819 | #14 · 2,7% | 0,0119% | VVD (20%) | GROENLINKS +3,6 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Wijkgebouw De Heuvel 2262 EB | 768 | 2,5% | 759 | #15 · 2,5% | 0,0110% | GBLV/Gemeentebelangen (30%) | GBLV/Gemeentebelangen +7,8 procentpunt | 9 (1,2%) | 0 |
| Stembureau Wijkcentrum Agora (2) 2275 CZ | 759 | 2,5% | 752 | #16 · 2,5% | 0,0109% | VVD (25%) | GBLV/Gemeentebelangen −9,1 procentpunt | 6 (0,8%) | −1 |
| Stembureau Wijkcentrum Agora 2275 CZ | 726 | 2,4% | 723 | #17 · 2,4% | 0,0105% | VVD (25%) | GBLV/Gemeentebelangen −9,1 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Basisschool De Parachute (2) 2274 TZ | 727 | 2,4% | 720 | #18 · 2,4% | 0,0104% | GROENLINKS (23%) | GROENLINKS +8,2 procentpunt | 6 (0,8%) | −1 |
| Stembureau De Binnenhof 2266 AS | 722 | 2,3% | 718 | #19 · 2,3% | 0,0104% | VVD (24%) | D66 −4,0 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Servicecentrum Leidschendam (2) 2264 BM | 705 | 2,3% | 701 | #20 · 2,3% | 0,0102% | GBLV/Gemeentebelangen (27%) | GBLV/Gemeentebelangen +5,4 procentpunt | 5 (0,7%) | +1 |
| Stembureau Basisschool De Parachute 2274 TZ | 695 | 2,3% | 685 | #21 · 2,2% | 0,0099% | GROENLINKS (26%) | GROENLINKS +12,0 procentpunt | 10 (1,4%) | 0 |
| Stembureau Wijkcentrum Agora (DI) 2275 CZ | 665 | 2,2% | 664 | #22 · 2,2% | 0,0096% | VVD (28%) | GBLV/Gemeentebelangen −7,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau KindCentrum Cascade 2273 CS | 668 | 2,2% | 661 | #23 · 2,2% | 0,0096% | GBLV/Gemeentebelangen (21%) | VVD −4,5 procentpunt | 5 (0,8%) | −2 |
| Stembureau Wijkgebouw Essesteijn 2272 EB | 648 | 2,1% | 644 | #24 · 2,1% | 0,0093% | VVD (24%) | GBLV/Gemeentebelangen −6,3 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Wijkcentrum de Groene Loper (MA) 2273 VD | 642 | 2,1% | 638 | #25 · 2,1% | 0,0093% | VVD (21%) | PvdA +3,9 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Jezus geeft rust 2274 JW | 634 | 2,1% | 633 | #26 · 2,1% | 0,0092% | VVD (25%) | GBLV/Gemeentebelangen −9,1 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau Wijkcentrum de Groene Loper 2273 VD | 636 | 2,1% | 632 | #27 · 2,1% | 0,0092% | GBLV/Gemeentebelangen (20%) | VVD −5,1 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Stembureau Dienstencentrum Duivenvoorde 2261 AN | 630 | 2,0% | 624 | #28 · 2,0% | 0,0090% | GBLV/Gemeentebelangen (27%) | D66 −5,4 procentpunt | 6 (1,0%) | 0 |
| Stembureau Maartenshal 2274 KX | 587 | 1,9% | 583 | #29 · 1,9% | 0,0085% | GBLV/Gemeentebelangen (24%) | GBLV/Gemeentebelangen +2,2 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Wijkcentrum Agora (MA) 2275 CZ | 580 | 1,9% | 577 | #30 · 1,9% | 0,0084% | VVD (26%) | GBLV/Gemeentebelangen −7,3 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Dorpspunt 2266 HA | 576 | 1,9% | 570 | #31 · 1,9% | 0,0083% | GBLV/Gemeentebelangen (46%) | GBLV/Gemeentebelangen +24,3 procentpunt | 3 (0,5%) | −3 |
| Stembureau Sportcentrum De Fluit - Zij ingang 2262 ED | 493 | 1,6% | 490 | #32 · 1,6% | 0,0071% | GBLV/Gemeentebelangen (25%) | D66 −5,7 procentpunt | 2 (0,4%) | −1 |
| Stembureau Wijkgebouw Ons Tolhuis 2266 CN | 484 | 1,6% | 478 | #33 · 1,6% | 0,0069% | GBLV/Gemeentebelangen (27%) | SP +9,0 procentpunt | 5 (1,0%) | −1 |
| Stembureau Maartenshal (2) 2274 KX | 463 | 1,5% | 461 | #34 · 1,5% | 0,0067% | VVD (27%) | GROENLINKS +5,3 procentpunt | 3 (0,6%) | +1 |
| Stembureau Wijkgebouw Het Koophuys 2266 KN | 423 | 1,4% | 418 | #35 · 1,4% | 0,0061% | GBLV/Gemeentebelangen (28%) | GBLV/Gemeentebelangen +6,4 procentpunt | 5 (1,2%) | 0 |
| Stembureau Ad Hoc 2261 ZB | 329 | 1,1% | 328 | #36 · 1,1% | 0,0048% | GBLV/Gemeentebelangen (30%) | GBLV/Gemeentebelangen +8,0 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Dorpspunt (DI) 2266 HA | 241 | 0,8% | 236 | #37 · 0,8% | 0,0034% | GBLV/Gemeentebelangen (59%) | GBLV/Gemeentebelangen +37,0 procentpunt | 5 (2,1%) | 0 |
| Stembureau Wijkgebouw Ons Tolhuis (DI) 2266 CN | 230 | 0,7% | 225 | #38 · 0,7% | 0,0033% | GBLV/Gemeentebelangen (27%) | D66 −9,8 procentpunt | 5 (2,2%) | 0 |
| Stembureau Wijkgebouw Ons Tolhuis (MA) 2266 CN | 179 | 0,6% | 175 | #39 · 0,6% | 0,0025% | GBLV/Gemeentebelangen (26%) | SP +10,1 procentpunt | 4 (2,2%) | 0 |
| Stembureau Dorpspunt (MA) 2266 HA | 128 | 0,4% | 128 | #40 · 0,4% | 0,0019% | GBLV/Gemeentebelangen (40%) | GBLV/Gemeentebelangen +18,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau Woonzorgcentrum De Mantel 2272 BV | 63 | 0,2% | 62 | #41 · 0,2% | 0,0009% | VVD (29%) | GROENLINKS −11,2 procentpunt | 1 (1,6%) | 0 |
| Stembureau WZH Het Anker 2273 AG | 50 | 0,2% | 48 | #42 · 0,2% | 0,0007% | VVD (33%) | VVD +11,0 procentpunt | 2 (4,0%) | 0 |
| Stembureau WZH Schoorwijck 2265 WZ | 39 | 0,1% | 39 | #43 · 0,1% | 0,0006% | VVD (23%) | CDA +10,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau WZH Vliethof 2271 CW | 20 | 0,1% | 20 | #44 · 0,1% | 0,0003% | VVD (25%) | – | 0 (0,0%) | 0 |
| Stembureau WZH Prinsenhof 2263 AA | 17 | 0,1% | 17 | #45 · 0,1% | 0,0002% | CDA (24%) | – | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Leidschendam-Voorburg dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Leidschendam-Voorburg per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.