Uitslag per stembureau in Leidschendam-Voorburg (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Leidschendam-Voorburg 33 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Koningkerk, leverde 5,0% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 13%.
Bekijk de uitslag per wijk in Leidschendam-Voorburg
Wat valt op
- 18 van de 33 stembureaus (55%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,95% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Koningkerk 5,0% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Wijkgebouw Het Koophuys 1,6% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Dorpshuis Stompwijk GBLV/Gemeentebelangen +28,5 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Wijkcentrum De Plint 2,1% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Koningkerk | 1.681 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,0%) |
| Wijkcentrum De Plint | 1.276 | 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,1%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Koningkerk | 1.715 | 5,1% | 1.681 | #1 · 5,0% | 0,0249% | VVD (20%) | GROENLINKS +5,7 procentpunt | 34 (2,0%) | 0 |
| Voormalig Servicecentrum Voorburg | 1.385 | 4,1% | 1.375 | #2 · 4,1% | 0,0204% | VVD (33%) | VVD +7,5 procentpunt | 9 (0,7%) | −1 |
| Corbulocollege | 1.342 | 4,0% | 1.320 | #3 · 4,0% | 0,0196% | VVD (26%) | GBLV/Gemeentebelangen −2,8 procentpunt | 22 (1,6%) | 0 |
| Basisschool Sint Maarten | 1.308 | 3,9% | 1.305 | #4 · 3,9% | 0,0193% | VVD (34%) | VVD +8,2 procentpunt | 6 (0,5%) | +3 |
| Wijkcentrum De Plint | 1.301 | 3,9% | 1.276 | #5 · 3,8% | 0,0189% | GBLV/Gemeentebelangen (30%) | VVD −11,3 procentpunt | 27 (2,1%) | +2 |
| HMC Antoniushove | 1.252 | 3,7% | 1.241 | #6 · 3,7% | 0,0184% | VVD (31%) | VVD +5,4 procentpunt | 11 (0,9%) | 0 |
| Gymnastieklokaal | 1.230 | 3,7% | 1.220 | #7 · 3,7% | 0,0181% | GBLV/Gemeentebelangen (31%) | GBLV/Gemeentebelangen +7,0 procentpunt | 10 (0,8%) | 0 |
| Stadskantoor Leidschendam (2) | 1.223 | 3,6% | 1.217 | #8 · 3,7% | 0,0180% | GBLV/Gemeentebelangen (26%) | GBLV/Gemeentebelangen +2,4 procentpunt | 6 (0,5%) | 0 |
| Woonzorgcentrum De Mantel | 1.203 | 3,6% | 1.194 | #9 · 3,6% | 0,0177% | VVD (25%) | CDA +2,7 procentpunt | 8 (0,7%) | −1 |
| Wijkcentrum Agora | 1.192 | 3,5% | 1.176 | #10 · 3,5% | 0,0174% | VVD (29%) | D66 +7,3 procentpunt | 10 (0,8%) | −6 |
| Wijkcentrum Agora (2) | 1.161 | 3,5% | 1.161 | #11 · 3,5% | 0,0172% | VVD (31%) | GBLV/Gemeentebelangen −7,5 procentpunt | 5 (0,4%) | +5 |
| Professor Casimirschool | 1.166 | 3,5% | 1.157 | #12 · 3,5% | 0,0171% | VVD (35%) | GBLV/Gemeentebelangen −12,6 procentpunt | 6 (0,5%) | −3 |
| Clubhuis Cartouche | 1.156 | 3,4% | 1.151 | #13 · 3,5% | 0,0170% | VVD (29%) | CDA −4,2 procentpunt | 4 (0,3%) | −1 |
| WZH Het Anker | 1.126 | 3,3% | 1.119 | #14 · 3,4% | 0,0166% | VVD (26%) | GBLV/Gemeentebelangen −4,5 procentpunt | 6 (0,5%) | −1 |
| Wijkgebouw De Blauwe Tram | 1.108 | 3,3% | 1.102 | #15 · 3,3% | 0,0163% | VVD (31%) | VVD +4,8 procentpunt | 6 (0,5%) | 0 |
| Sporthal Essesteijn (2) | 1.054 | 3,1% | 1.046 | #16 · 3,1% | 0,0155% | VVD (32%) | VVD +6,5 procentpunt | 9 (0,9%) | +1 |
| Stadskantoor Leidschendam | 1.051 | 3,1% | 1.040 | #17 · 3,1% | 0,0154% | VVD (27%) | GBLV/Gemeentebelangen −3,9 procentpunt | 13 (1,2%) | +2 |
| Dorpshuis Stompwijk | 978 | 2,9% | 964 | #18 · 2,9% | 0,0143% | GBLV/Gemeentebelangen (52%) | GBLV/Gemeentebelangen +28,5 procentpunt | 14 (1,4%) | 0 |
| Wijkgebouw De Heuvel | 974 | 2,9% | 964 | #19 · 2,9% | 0,0143% | GBLV/Gemeentebelangen (31%) | GBLV/Gemeentebelangen +7,2 procentpunt | 11 (1,1%) | +1 |
| Sporthal Essesteijn | 960 | 2,9% | 953 | #20 · 2,9% | 0,0141% | VVD (28%) | VVD +2,5 procentpunt | 7 (0,7%) | 0 |
| WZH Schoorwijck | 949 | 2,8% | 941 | #21 · 2,8% | 0,0139% | VVD (29%) | D66 −5,3 procentpunt | 8 (0,8%) | 0 |
| Wijkgebouw Ons Tolhuis | 943 | 2,8% | 930 | #22 · 2,8% | 0,0138% | GBLV/Gemeentebelangen (30%) | CDA +6,9 procentpunt | 13 (1,4%) | 0 |
| Wijkcentrum de Groene Loper | 938 | 2,8% | 924 | #23 · 2,8% | 0,0137% | GBLV/Gemeentebelangen (25%) | VVD −6,0 procentpunt | 11 (1,2%) | −3 |
| Dienstencentrum Duivenvoorde | 913 | 2,7% | 907 | #24 · 2,7% | 0,0134% | GBLV/Gemeentebelangen (33%) | GBLV/Gemeentebelangen +9,7 procentpunt | 7 (0,8%) | +1 |
| Wijkcentrum De Driesprong | 906 | 2,7% | 900 | #25 · 2,7% | 0,0133% | VVD (24%) | GBLV/Gemeentebelangen −5,8 procentpunt | 12 (1,3%) | +6 |
| WZH Prinsenhof | 803 | 2,4% | 797 | #26 · 2,4% | 0,0118% | GBLV/Gemeentebelangen (33%) | GBLV/Gemeentebelangen +9,7 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Basisschool De Parachute (2) | 775 | 2,3% | 771 | #27 · 2,3% | 0,0114% | GBLV/Gemeentebelangen (22%) | VVD −9,0 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Basisschool De Parachute | 689 | 2,0% | 681 | #28 · 2,0% | 0,0101% | VVD (22%) | GROENLINKS +7,8 procentpunt | 8 (1,2%) | 0 |
| Sportcentrum De Fluit - Zij ingang | 687 | 2,0% | 677 | #29 · 2,0% | 0,0100% | GBLV/Gemeentebelangen (31%) | VVD −8,3 procentpunt | 9 (1,3%) | −1 |
| De Binnenhof | 562 | 1,7% | 560 | #30 · 1,7% | 0,0083% | VVD (28%) | PvdA −4,6 procentpunt | 3 (0,5%) | +1 |
| Veurs Voorburg | 531 | 1,6% | 529 | #31 · 1,6% | 0,0078% | VVD (32%) | GBLV/Gemeentebelangen −10,6 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Kantine Forum Sport - Sportpark 't Loo | 525 | 1,6% | 522 | #32 · 1,6% | 0,0077% | VVD (34%) | VVD +8,5 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Wijkgebouw Het Koophuys | 526 | 1,6% | 518 | #33 · 1,6% | 0,0077% | GBLV/Gemeentebelangen (40%) | GBLV/Gemeentebelangen +16,3 procentpunt | 10 (1,9%) | −2 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Leidschendam-Voorburg dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Leidschendam-Voorburg per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.