Stembureau SG De Waerdenborch in Hof van Twente (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 7471 EP · Wijk Goor

Hier waren 498 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Hof van Twente) en zijn 494 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 26,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 133 26,9% 15,1% +11,8 pp 5,0%
CDA 103 20,9% 34,2% −13,4 pp 1,7%
SP 74 15,0% 7,0% +7,9 pp 6,0%
D66 58 11,7% 9,1% +2,6 pp 3,6%
VVD 55 11,1% 17,1% −6,0 pp 1,8%
Gemeente Belangen 42 8,5% 12,3% −3,8 pp 2,0%
GROENLINKS 29 5,9% 5,1% +0,8 pp 3,3%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hof van Twente, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Fred Rijkens (PvdA) · 63 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
  2. Frank Stevens (SP) · 50 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  3. Riekele Bijleveld (CDA) · 36 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Belgin Sayin (D66) · 31 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  5. Apollonia Sligman (PvdA) · 30 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  6. Edwin Scheperman (VVD) · 25 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  7. Ate Brunnekreef (PvdA) · 25 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  8. Pieter van Zwanenburg (CDA) · 21 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  9. Harry Scholten (CDA) · 20 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  10. Hannie Rohaan-Vlijm (Gemeente Belangen) · 18 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  11. Gerben Ensing (Gemeente Belangen) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  12. Wim Meulenkamp (VVD) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Sewak Kasparyan (D66) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Stephanie Smit (CDA) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Herman Kalter (SP) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −13,4 pp minder dan gemiddeld in Hof van Twente.
  • Qua gewicht is dit het 19e van de 28 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Hof van Twente en 0,0073% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Hof van Twente komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen470
Geldige volmachtbewijzen28
Toegelaten kiezers498
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)498
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,80% van de stembiljetten, tegen 0,63% in Hof van Twente en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Hof van Twente

Alle stembureaus in Hof van Twente

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.