Stembureau Buurtgebouw Stokkum in Hof van Twente (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 7475 MV · Wijk Markelo

Hier waren 431 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Hof van Twente) en zijn 428 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 29,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 128 29,9% 34,2% −4,3 pp 2,1%
Gemeente Belangen 107 25,0% 12,3% +12,7 pp 5,0%
PvdA 72 16,8% 15,1% +1,7 pp 2,7%
VVD 63 14,7% 17,1% −2,4 pp 2,1%
D66 26 6,1% 9,1% −3,1 pp 1,6%
SP 18 4,2% 7,0% −2,8 pp 1,5%
GROENLINKS 14 3,3% 5,1% −1,8 pp 1,6%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hof van Twente, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Arjan Zandvoort (CDA) · 63 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
  2. Fred Rijkens (PvdA) · 36 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  3. Bennie Nijenhuis (Gemeente Belangen) · 35 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  4. Wim Meulenkamp (VVD) · 24 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  5. Hannie Rohaan-Vlijm (Gemeente Belangen) · 22 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  6. Gerda Bruins-Veltkamp (VVD) · 19 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Harry Scholten (CDA) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Jan ten Hove (CDA) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  9. Diny Ebbekink-Meulenbeld (Gemeente Belangen) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  10. Alice Olde Reuver of Briel-Bosveld (D66) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  11. Herman Wevers (PvdA) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  12. Arjan Nijland (Gemeente Belangen) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  13. Herman Kalter (SP) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  14. Willemien Schoneveld-Woestenenk (VVD) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Apollonia Sligman (PvdA) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeente Belangen haalde hier +12,7 pp meer dan gemiddeld in Hof van Twente.
  • Qua gewicht is dit het 22e van de 28 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Hof van Twente en 0,0063% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Hof van Twente komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen375
Geldige volmachtbewijzen56
Toegelaten kiezers431
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)431
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,70% van de stembiljetten, tegen 0,63% in Hof van Twente en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Hof van Twente

Alle stembureaus in Hof van Twente

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.