Stembureau Museum Hilversum in Hilversum (2018)
Postcode 1211 BX · Wijk Centrum
Hier waren 838 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Hilversum) en zijn 829 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 161 | 19,4% | 18,7% | +0,7 pp | 2,2% |
| Hart voor Hilversum | 153 | 18,5% | 20,9% | −2,4 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 146 | 17,6% | 13,0% | +4,6 pp | 2,9% |
| VVD | 106 | 12,8% | 16,0% | −3,2 pp | 1,7% |
| SP | 67 | 8,1% | 6,1% | +2,0 pp | 2,9% |
| CDA | 59 | 7,1% | 9,6% | −2,5 pp | 1,6% |
| PvdA | 52 | 6,3% | 5,1% | +1,2 pp | 2,7% |
| ChristenUnie | 37 | 4,5% | 4,7% | −0,2 pp | 2,0% |
| Leefbaar Hilversum | 34 | 4,1% | 4,1% | −0,0 pp | 2,1% |
| Hilversum1 | 14 | 1,7% | 1,9% | −0,2 pp | 1,9% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hilversum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Karin Walters (Hart voor Hilversum) · 94 stemmen · 11,3% van alle stemmen hier
- Floris Voorink (VVD) · 66 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Annemarie den Daas (D66) · 59 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Wimar Jaeger (D66) · 57 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Marleen Remmers (GROENLINKS) · 54 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Jan Kastje (GROENLINKS) · 40 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Bianca Verweij (SP) · 39 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Femke van Drooge (PvdA) · 36 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Olaf Streutker (CDA) · 30 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Aafke Vreugdenhil-de Blecourt (ChristenUnie) · 27 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Mirjam Kooloos (Leefbaar Hilversum) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Haitske van de Linde (VVD) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Maija Klamer (GROENLINKS) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jerry Braaksma (Hart voor Hilversum) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Juri Sampieri Bjornsson (SP) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +4,6 pp meer dan gemiddeld in Hilversum.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 43 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Hilversum en 0,0123% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 47 stemmen in Hilversum komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 780 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 838 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 840 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 11 (1,3%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,31% van de stembiljetten, tegen 0,95% in Hilversum en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hilversum
- Violenschool 884 stemmen · Hart voor Hilversum 25%
- Gebouw 'T Luye Gat' 792 stemmen · D66 24%
- Paulusschool 896 stemmen · D66 22%
- Wijkcentrum De Geus 772 stemmen · Hart voor Hilversum 32%
- College de Opmaat 907 stemmen · Hart voor Hilversum 29%
- Station Hilversum (achterzijde) 748 stemmen · Hart voor Hilversum 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.