Stembureau De Schakel in Heusden (2018)
Postcode 5256 HL
Hier waren 535 kiezers toegelaten (2,9% van alle toegelaten kiezers in Heusden) en zijn 525 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen werd hier de grootste met 43,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelangen | 227 | 43,2% | 18,6% | +24,7 pp | 6,7% |
| D.M.P. Heusden | 70 | 13,3% | 24,2% | −10,9 pp | 1,6% |
| Heusden Transparant | 67 | 12,8% | 13,6% | −0,9 pp | 2,7% |
| Heusden één | 39 | 7,4% | 9,8% | −2,3 pp | 2,2% |
| CDA | 34 | 6,5% | 8,1% | −1,7 pp | 2,3% |
| VVD | 26 | 5,0% | 11,0% | −6,0 pp | 1,3% |
| GROENLINKS | 24 | 4,6% | 5,8% | −1,3 pp | 2,2% |
| PvdA | 22 | 4,2% | 3,3% | +0,9 pp | 3,6% |
| D66 | 16 | 3,0% | 5,6% | −2,5 pp | 1,6% |
| Blanco | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heusden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hüseyin Şimşek (Gemeentebelangen) · 155 stemmen · 29,5% van alle stemmen hier
- Dave Berkelmans (Heusden Transparant) · 45 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Dwayne van Wijck (Gemeentebelangen) · 43 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Mart van der Poel (Heusden één) · 22 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- René Broos (D.M.P. Heusden) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Martijn van Esch (D.M.P. Heusden) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Thom Blankers (VVD) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jos Levink (CDA) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Annemarie Bok-Geelen (Gemeentebelangen) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Frans van der Lee (Heusden Transparant) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ronald Heesbeen (PvdA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Caspar van den Brandt (Gemeentebelangen) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Aart Jan Gorter (D66) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Pauline Scheffers-de Bilde (PvdA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Margo Breen (D.M.P. Heusden) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen haalde hier +24,7 pp meer dan gemiddeld in Heusden.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 26 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in Heusden en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Heusden komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 460 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 75 |
| Toegelaten kiezers | 535 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 535 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,87% van de stembiljetten, tegen 0,93% in Heusden en 0,85% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heusden
- De Bolster 582 stemmen · Heusden Transparant 26%
- Dorpshuis Herpt 487 stemmen · D.M.P. Heusden 32%
- De Vlechter 629 stemmen · D.M.P. Heusden 21%
- D'Oultremontcollege 449 stemmen · Gemeentebelangen 25%
- Het Water, ontmoetingsruimte 683 stemmen · Heusden Transparant 25%
- Hunenhof 441 stemmen · Gemeentebelangen 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.