Stembureau Stembureau OBS de Tovercirkel in Heerlen
Postcode 6417 SZ · Wijk Caumerveld-Douve Weien
Hier waren 1.006 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Heerlen) en zijn 1.001 geldige stemmen uitgebracht. OPH werd hier de grootste met 24,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OPH | 249 | 24,9% | 19,5% | +5,4 pp | 4,0% |
| Jongerenpartij Heerlen | 138 | 13,8% | 9,5% | +4,3 pp | 4,6% |
| CDA | 124 | 12,4% | 16,3% | −3,9 pp | 2,4% |
| SP | 111 | 11,1% | 11,4% | −0,3 pp | 3,1% |
| GroenLinks-PvdA | 109 | 10,9% | 8,9% | +1,9 pp | 3,8% |
| D66 | 58 | 5,8% | 5,4% | +0,4 pp | 3,4% |
| Forum voor Democratie | 57 | 5,7% | 8,0% | −2,3 pp | 2,2% |
| VVD | 43 | 4,3% | 3,2% | +1,1 pp | 4,2% |
| Partij voor de Dieren | 42 | 4,2% | 2,7% | +1,5 pp | 4,9% |
| Hart Leers | 39 | 3,9% | 3,8% | +0,1 pp | 3,2% |
| PVV | 26 | 2,6% | 5,5% | −2,9 pp | 1,5% |
| Partij Hoensbroeks Belang | 4 | 0,4% | 4,8% | −4,4 pp | 0,3% |
| Democratisch Burger Belang | 1 | 0,1% | 1,0% | −0,9 pp | 0,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerlen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Theo de Groot (OPH) · 88 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Arlette Vrusch (SP) · 53 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Maureen Butink (Jongerenpartij Heerlen) · 48 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Casper Gelderblom (GroenLinks-PvdA) · 46 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Jan Palmen (OPH) · 42 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Timoer Reijnders (SP) · 41 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Sascha Jacobs (Forum voor Democratie) · 38 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Marco Peters (CDA) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tom Dragstra (D66) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Adriane Keulen (OPH) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Kim Hooiveld (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Roel Leers (Hart Leers) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Alain Janssen (Jongerenpartij Heerlen) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- René Beaujean (PVV) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marc van den Berg (VVD) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: OPH haalde hier +5,4 pp meer dan gemiddeld in Heerlen.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 46 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Heerlen en 0,0131% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Heerlen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 920 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 86 |
| Toegelaten kiezers | 1.006 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.007 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,6%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,60% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Heerlen en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; onderzocht vanwege andere reden; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerlen
- Stembureau BMV Molenberg 1.021 stemmen · OPH 15%
- Stembureau Gemeenschapshuis Heksenberg 962 stemmen · CDA 22%
- Stembureau Zalencentrum 't Leiehoes 1.028 stemmen · OPH 18%
- Stembureau De Twee Gezusters 902 stemmen · OPH 36%
- Stembureau Vitalis Parc Imstenrade 1.038 stemmen · OPH 25%
- Stembureau BMV SamSam 889 stemmen · SP 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.