Stembureau Stembureau BMV SamSam in Heerlen
Postcode 6412 EN · Wijk Zeswegen-Nieuw Husken
Hier waren 900 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Heerlen) en zijn 889 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 19,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SP | 169 | 19,0% | 11,4% | +7,6 pp | 4,7% |
| OPH | 131 | 14,7% | 19,5% | −4,8 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 112 | 12,6% | 8,0% | +4,6 pp | 4,4% |
| CDA | 99 | 11,1% | 16,3% | −5,1 pp | 1,9% |
| PVV | 70 | 7,9% | 5,5% | +2,4 pp | 4,0% |
| D66 | 68 | 7,6% | 5,4% | +2,3 pp | 4,0% |
| GroenLinks-PvdA | 60 | 6,7% | 8,9% | −2,2 pp | 2,1% |
| Jongerenpartij Heerlen | 59 | 6,6% | 9,5% | −2,9 pp | 2,0% |
| VVD | 52 | 5,8% | 3,2% | +2,6 pp | 5,0% |
| Hart Leers | 32 | 3,6% | 3,8% | −0,2 pp | 2,7% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 3,0% | 2,7% | +0,3 pp | 3,1% |
| Partij Hoensbroeks Belang | 5 | 0,6% | 4,8% | −4,2 pp | 0,3% |
| Democratisch Burger Belang | 5 | 0,6% | 1,0% | −0,4 pp | 1,6% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerlen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sascha Jacobs (Forum voor Democratie) · 91 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Timoer Reijnders (SP) · 68 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Theo de Groot (OPH) · 65 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- René Beaujean (PVV) · 53 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Marco Peters (CDA) · 36 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Marc van den Berg (VVD) · 36 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Arlette Vrusch (SP) · 32 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Amine Oulad Lmaroudia (D66) · 31 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Casper Gelderblom (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Brahim Ait Omar (SP) · 24 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Maureen Butink (Jongerenpartij Heerlen) · 24 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Tom Dragstra (D66) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Roel Leers (Hart Leers) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Besir Karabacak (CDA) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Adriane Keulen (OPH) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +7,6 pp meer dan gemiddeld in Heerlen.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 46 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Heerlen en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Heerlen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 780 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 120 |
| Toegelaten kiezers | 900 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 900 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 11 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,22% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Heerlen en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerlen
- Stembureau De Twee Gezusters 902 stemmen · OPH 36%
- Stembureau Gemeenschapshuis Mariarade 844 stemmen · Partij Hoensbroeks Belang 24%
- Stembureau Gemeenschapshuis Heksenberg 962 stemmen · CDA 22%
- Stembureau Buurtpunt The Flash 836 stemmen · OPH 24%
- Stembureau OBS de Tovercirkel 1.001 stemmen · OPH 25%
- Stembureau Wijkpunt Peter Schunck 813 stemmen · OPH 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.