Uitslag per stembureau in Heerenveen (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Heerenveen 37 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Kantine VV Heerenveen, leverde 4,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 13%.
Bekijk de uitslag per wijk in Heerenveen
Wat valt op
- 11 van de 37 stembureaus (30%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,61% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Kantine VV Heerenveen 4,6% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel stembureau 0,2% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Mobiel stembureau GROENLINKS +27,4 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Sint Jozefschool 1,7% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Wijkcentrum de As | 666 | 18 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten |
| Wijkcentrum de As | 541 | 7 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kantine VV Heerenveen 8448 MT | 1.009 | 4,6% | 1.007 | #1 · 4,6% | 0,0149% | VVD (24%) | VVD +9,0 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Kantine HHC Quick Stick 8445 PZ | 938 | 4,3% | 938 | #2 · 4,3% | 0,0139% | VVD (32%) | VVD +17,1 procentpunt | 1 (0,1%) | +1 |
| Gemeentehuis 8441 ES | 918 | 4,2% | 911 | #3 · 4,2% | 0,0135% | PvdA (20%) | CDA −2,9 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| De Barte 8456 HR | 897 | 4,1% | 893 | #4 · 4,1% | 0,0132% | PvdA (18%) | GROENLINKS −3,3 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Obs Akkrum 8491 HA | 859 | 3,9% | 854 | #5 · 3,9% | 0,0127% | VVD (21%) | PvdA −8,5 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Obs van Maasdijkschool 8441 CP | 807 | 3,7% | 800 | #6 · 3,6% | 0,0119% | PvdA (20%) | CDA −4,9 procentpunt | 7 (0,9%) | 0 |
| Gymnastieklokaal OBS De Optimist 8447 BS | 787 | 3,6% | 781 | #7 · 3,6% | 0,0116% | PvdA (19%) | FNP −4,0 procentpunt | 5 (0,6%) | −1 |
| MFA Aenwirden 8458 CA | 767 | 3,5% | 764 | #8 · 3,5% | 0,0113% | VVD (18%) | FNP +5,7 procentpunt | 4 (0,5%) | +1 |
| MFA De Akkers 8443 AJ | 754 | 3,4% | 749 | #9 · 3,4% | 0,0111% | PvdA (23%) | PvdA +4,8 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Coornhertstate 8446 KE | 721 | 3,3% | 716 | #10 · 3,3% | 0,0106% | PvdA (23%) | VVD −5,4 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Dorpshuis de Kiekenhof 8414 LJ | 681 | 3,1% | 677 | #11 · 3,1% | 0,0100% | PvdA (24%) | GB Heerenveen +10,1 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Wijkcentrum de As 8446 SC | 653 | 3,0% | 666 | #12 · 3,0% | 0,0099% | PvdA (23%) | PvdA +4,5 procentpunt | 5 (0,7%) | +18 |
| it Trefpunt 8454 KG | 649 | 2,9% | 648 | #13 · 3,0% | 0,0096% | VVD (18%) | PvdA −4,9 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| De Spil 8448 RP | 656 | 3,0% | 647 | #14 · 2,9% | 0,0096% | D66 (18%) | D66 +10,0 procentpunt | 8 (1,2%) | −1 |
| Verzorgingscentrum Leppehiem 8491 GJ | 643 | 2,9% | 638 | #15 · 2,9% | 0,0095% | GROENLINKS (21%) | GROENLINKS +10,8 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Dorpshuis De Jister 8495 KJ | 642 | 2,9% | 637 | #16 · 2,9% | 0,0094% | CDA (29%) | CDA +15,1 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Zorgcentrum Mariënbosch 8441 BN | 625 | 2,8% | 618 | #17 · 2,8% | 0,0092% | PvdA (20%) | GROENLINKS −2,6 procentpunt | 7 (1,1%) | 0 |
| Zorgcentrum Heremastate 8444 AN | 593 | 2,7% | 590 | #18 · 2,7% | 0,0087% | PvdA (19%) | FNP +2,4 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Gymnastieklokaal OBS De Optimist 8447 BS | 587 | 2,7% | 583 | #19 · 2,7% | 0,0086% | PvdA (21%) | PvdA +2,7 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Tellepark 8442 EZ | 576 | 2,6% | 573 | #20 · 2,6% | 0,0085% | PvdA (26%) | PvdA +7,6 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| de Buitenkans 8446 MD | 573 | 2,6% | 570 | #21 · 2,6% | 0,0084% | PvdA (19%) | ChristenUnie +7,9 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Serviceflat Oranjewoud 8443 EL | 563 | 2,6% | 559 | #22 · 2,5% | 0,0083% | PvdA (22%) | PvdA +3,9 procentpunt | 5 (0,9%) | +1 |
| Lantearne 8491 CR | 547 | 2,5% | 544 | #23 · 2,5% | 0,0081% | GROENLINKS (20%) | GROENLINKS +10,0 procentpunt | 4 (0,7%) | +1 |
| Wijkcentrum de As 8446 SC | 551 | 2,5% | 541 | #24 · 2,5% | 0,0080% | PvdA (21%) | CDA −3,2 procentpunt | 3 (0,6%) | −7 |
| Wijkcentrum De Kempenaer 8442 EM | 541 | 2,5% | 538 | #25 · 2,5% | 0,0080% | PvdA (24%) | PvdA +5,9 procentpunt | 2 (0,4%) | −1 |
| de Heerenveense school 8442 CE | 539 | 2,4% | 534 | #26 · 2,4% | 0,0079% | PvdA (28%) | PvdA +9,7 procentpunt | 5 (0,9%) | 0 |
| Dorpshuis de Kiekenhof 8414 LJ | 505 | 2,3% | 502 | #27 · 2,3% | 0,0074% | GB Heerenveen (23%) | GB Heerenveen +13,2 procentpunt | 1 (0,2%) | −2 |
| De Rinkelbom 8446 KS | 463 | 2,1% | 460 | #28 · 2,1% | 0,0068% | PvdA (25%) | PvdA +6,1 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| De Kompenije 8411 VK | 413 | 1,9% | 413 | #29 · 1,9% | 0,0061% | SP (25%) | SP +18,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Sint Jozefschool 8442 AT | 412 | 1,9% | 405 | #30 · 1,8% | 0,0060% | PvdA (24%) | PvdA +6,0 procentpunt | 7 (1,7%) | 0 |
| het Streekcentrum 8411 ZD | 397 | 1,8% | 394 | #31 · 1,8% | 0,0058% | PvdA (18%) | VVD −6,4 procentpunt | 3 (0,8%) | 0 |
| De Spil 8448 RP | 385 | 1,7% | 383 | #32 · 1,7% | 0,0057% | VVD (20%) | D66 +7,7 procentpunt | 3 (0,8%) | +1 |
| Meester Duisterhoutschool 8448 GK | 358 | 1,6% | 357 | #33 · 1,6% | 0,0053% | VVD (19%) | PvdA −5,0 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| De Kompenije 8411 VK | 354 | 1,6% | 353 | #34 · 1,6% | 0,0052% | SP (29%) | SP +22,9 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Dorpshuis it Pipegaeltsje 8411 ZE | 344 | 1,6% | 341 | #35 · 1,6% | 0,0051% | CDA (27%) | CDA +12,9 procentpunt | 3 (0,9%) | 0 |
| It Deelshûs Haskerdijken 8468 BJ | 325 | 1,5% | 324 | #36 · 1,5% | 0,0048% | CDA (17%) | FNP +6,8 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Mobiel stembureau | 35 | 0,2% | 35 | #37 · 0,2% | 0,0005% | GROENLINKS (37%) | GROENLINKS +27,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Heerenveen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Heerenveen per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.