Stembureau Wijkcentrum De Kempenaer in Heerenveen (2018)
Postcode 8442 EM · Wijk Heerenveen
Hier waren 541 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Heerenveen) en zijn 538 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 24,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 131 | 24,3% | 18,4% | +5,9 pp | 3,2% |
| VVD | 59 | 11,0% | 14,5% | −3,5 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 58 | 10,8% | 9,7% | +1,1 pp | 2,7% |
| CDA | 54 | 10,0% | 13,8% | −3,7 pp | 1,8% |
| SP | 49 | 9,1% | 6,3% | +2,8 pp | 3,6% |
| FNP | 48 | 8,9% | 10,2% | −1,2 pp | 2,2% |
| GB Heerenveen | 47 | 8,7% | 9,7% | −1,0 pp | 2,2% |
| D66 | 36 | 6,7% | 8,2% | −1,5 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 33 | 6,1% | 5,4% | +0,7 pp | 2,8% |
| 23 | 4,3% | 3,8% | +0,4 pp | 2,7% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jelle Zoetendal (PvdA) · 66 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Hans Broekhuizen (CDA) · 35 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Tjeerd Waterlander (VVD) · 29 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Jan van der Veen (SP) · 28 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Gerrie Rozema (GROENLINKS) · 27 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Wanda Ottens (PvdA) · 24 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Ate Eijer (FNP) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Lia de Heij-Nap (ChristenUnie) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ali Ouahim (PvdA) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Tino van der Ven (GB Heerenveen) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Pieter van der Mark (D66) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Sjoukje Faber (GB Heerenveen) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Grietje van Dijk-Nijboer (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Retze van der Honing (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Amarens Reitsma (CDA) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +5,9 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 37 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 497 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 44 |
| Toegelaten kiezers | 541 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 540 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,61% in Heerenveen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Wijkcentrum de As 541 stemmen · PvdA 21%
- de Heerenveense school 534 stemmen · PvdA 28%
- Lantearne 544 stemmen · GROENLINKS 20%
- Dorpshuis de Kiekenhof 502 stemmen · GB Heerenveen 23%
- Serviceflat Oranjewoud 559 stemmen · PvdA 22%
- De Rinkelbom 460 stemmen · PvdA 25%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.