Stembureau Wijkcentrum De Kempenaer in Heerenveen
Postcode 8442 EM · Wijk Heerenveen
Hier waren 598 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Heerenveen) en zijn 594 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 126 | 21,2% | 17,7% | +3,5 pp | 3,0% |
| Heerenveen Lokaal | 124 | 20,9% | 18,3% | +2,6 pp | 2,9% |
| Forum voor Democratie | 69 | 11,6% | 9,4% | +2,2 pp | 3,1% |
| FNP | 60 | 10,1% | 10,4% | −0,3 pp | 2,4% |
| D66 | 48 | 8,1% | 10,4% | −2,3 pp | 1,9% |
| VVD | 45 | 7,6% | 9,0% | −1,4 pp | 2,1% |
| CDA | 41 | 6,9% | 11,8% | −4,9 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 30 | 5,1% | 3,7% | +1,4 pp | 3,4% |
| Frisse Wind 21 | 27 | 4,5% | 6,3% | −1,7 pp | 1,8% |
| SP | 24 | 4,0% | 3,0% | +1,0 pp | 3,3% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ankie Speel-Bakker (Heerenveen Lokaal) · 58 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Sybrig Sijtsma (GroenLinks-PvdA) · 57 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Gerlof de Jong (Forum voor Democratie) · 39 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Hedwich Rinkes (CDA) · 30 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Rolie Tromp (VVD) · 28 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Sherco Algera (FNP) · 24 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Age Hartsuiker (Heerenveen Lokaal) · 23 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Renzo Boersma (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Ojanne Chang (D66) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Lia de Heij-Nap (ChristenUnie) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Loubna Raouj-Oujedid (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Arjan Kloetstra (FNP) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Hilde Marije Melchers-de Jong (D66) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jan Julius Buwalda (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Froukje Pool-Smeding (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 34 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 40 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 550 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 48 |
| Toegelaten kiezers | 598 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 598 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,67% van de stembiljetten, tegen 0,57% in Heerenveen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Dorpshuis de Kiekenhof 595 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Leppehiem Mienskipssintrum 592 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Lantearne 602 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Gymzaal OBS De Optimist 566 stemmen · Heerenveen Lokaal 22%
- Woonzorgcentrum Coornhert State 616 stemmen · Heerenveen Lokaal 20%
- Trinitas 540 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.