Stembureau Sionskerk in Heerenveen (2022)
Postcode 8451 CD · Wijk Jubbega
Hier waren 482 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Heerenveen) en zijn 475 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 18,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 90 | 18,9% | 19,7% | −0,7 pp | 2,1% |
| FNP | 67 | 14,1% | 10,8% | +3,3 pp | 2,9% |
| Heerenveen Lokaal | 63 | 13,3% | 10,6% | +2,7 pp | 2,7% |
| CDA | 58 | 12,2% | 9,4% | +2,8 pp | 2,8% |
| VVD | 43 | 9,1% | 12,0% | −2,9 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 39 | 8,2% | 9,5% | −1,3 pp | 1,9% |
| SP | 38 | 8,0% | 7,0% | +1,0 pp | 2,5% |
| GemeenteBelangen | 29 | 6,1% | 7,0% | −0,9 pp | 1,9% |
| D66 | 29 | 6,1% | 8,1% | −2,0 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 8 | 1,7% | 4,2% | −2,6 pp | 0,9% |
| 6 | 1,3% | 1,0% | +0,2 pp | 2,7% | |
| JEZUS LEEFT | 5 | 1,1% | 0,7% | +0,3 pp | 3,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jelle Zoetendal (PvdA) · 55 stemmen · 11,6% van alle stemmen hier
- Hedwich Rinkes (CDA) · 47 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Jaap van Veen (VVD) · 25 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Gerrit Jansen (FNP) · 25 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Ojanne de Vries - Chang (D66) · 24 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Jan van der Veen (SP) · 23 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Age Hartsuiker (Heerenveen Lokaal) · 22 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Gerrie Rozema (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Grietje van Dijk (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Iris van Terwisga (Heerenveen Lokaal) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Lita Ponsen (GemeenteBelangen) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Wanda Ottens (PvdA) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ate Eijer (FNP) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Tino van der Ven (GemeenteBelangen) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jeltsje van der Schaar (Heerenveen Lokaal) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: FNP haalde hier +3,3 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 52 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0069% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 46 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 437 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 45 |
| Toegelaten kiezers | 482 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 476 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −6 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 6 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,21% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Heerenveen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Gymzaal De Spil 514 stemmen · VVD 17%
- Lantearne 468 stemmen · PvdA 19%
- Gymzaal OBS De Optimist 532 stemmen · PvdA 20%
- Gymzaal OBS Het Vogelnest 453 stemmen · PvdA 31%
- Gymzaal MFC De Akkers 543 stemmen · PvdA 25%
- Lantearne 441 stemmen · PvdA 23%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.